Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa tempomat


Gość adus20

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak w temacie kombinowałem czarowałem i za cholere nie umie załączyć tempomaty, wiec zakładam za uszkodzony, od kąd najlepiej zaczać szukac usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn miałeś już ale nie chce działać? VAG i sprawdzenie błędów, również czujnik stopu a przede wszystkim czujnik sprzęgła. Wszystkie czujniki do sprawdzenia w 01 engine, któraś grupa BS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak czarowałeś? Podlanczales VAG-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czujnik pedału sprzęgła siadł. Koszt niewielki, wymiana banalna. Najlepiej jak podepniesz VAG-a to będzie wiadomo. Gdybyś potrzebował kogoś z VAGiem to służe pomocą (jestem z Tychów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie zacznij od VAG-a i posprawdzaj tak jak pisze kolega bobikos bo tak to tylko wróżka ewentualnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podepe vaga, dzieki turzol jak nie ogarne u znajomego to odezwe sie

---------- Post dopisany 30-05-2012 at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany 29-05-2012 at 21:28 ----------

podlaczylem dzisiaj vaga i tak na szybko w elektronice silnika, i nie wywalilo zadnego bledu, 01 to mowisz o adaptacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podepe vaga, dzieki turzol jak nie ogarne u znajomego to odezwe sie

---------- Post dopisany 30-05-2012 at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany 29-05-2012 at 21:28 ----------

podlaczylem dzisiaj vaga i tak na szybko w elektronice silnika, i nie wywalilo zadnego bledu, 01 to mowisz o adaptacji

bloki pomiarowe , grupa 06 i w prawym oknie pokaze odczyt

000 - bez wciśniętych pedałów

100- wcisniete sprzeglo

011-wcisniety hamulec

111-wcisniety hamulec i sprzeglo razem

jeśli wskaże inne odczyty to łatwo domyślić się, który czujnik jest wywalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami błędy silnika (01 engine) także powodują odłączenie tempomatu. Masz tam jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym spróbował najpierw pozbyć sie tej usterki , wykasowac błędy i spróbować czy ten tempomat sie odblokuje. W oprogramowaniu tych ECU jest coś takiego ze jeżeli działający tempomat w połączeniu z jakaś usterka w silniku może spowodować jakieś większe szkody to jest odłączany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czujnik pedału sprzęgła siadł. Koszt niewielki, wymiana banalna. Najlepiej jak podepniesz VAG-a to będzie wiadomo. Gdybyś potrzebował kogoś z VAGiem to służe pomocą (jestem z Tychów ;)

napisałem ci prv odezwioj się prosze

a co do sprawdzenia to lipa bo mam dojscie tylko do launacha a tam chyba troche inaczej to wyglada niz na vagu :/

---------- Post dopisany 06-06-2012 at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany 02-06-2012 at 00:27 ----------

niestety w 01 engine na 6 kanale jest coś innego na launchy, a na vagcomie nic mi nie pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a w Wawie ktoś by mi pomógł z tempomatem w A4b5 1.9avg?

Nie działa od zakupu auta.

---------- Post dopisany 15-06-2012 at 11:13 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2012 at 10:42 ----------

podpiąłem pod vaga i przy przełączaniu manetki tempomatu przerywa wyświetlanie kodów w 3 kolumnie.

Czy to oznacza że manetka jest padnięta?

Pedały działają okej

---------- Post dopisany 16-06-2012 at 11:56 ---------- Poprzedni post napisany 15-06-2012 at 11:13 ----------

:shock3:

Nie wiem co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje Ci nic innego jak rozebrać manetkę i przeczyścić styki bądź sprawdzić kable czy nie są przełamane gdzieś wewnątrz manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zabawy żeby pajączka wydłubać?

---------- Post dopisany at 00:09 ---------- Poprzedni post napisany at 00:08 ----------

czy do przeczyszczenia nie trzeba go wyciągać?

---------- Post dopisany 27-06-2012 at 01:26 ---------- Poprzedni post napisany 18-06-2012 at 00:09 ----------

metodą prób i błędów udało się.

dzięks za pomoc fanatykom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Nie chcąc zakładać nowego tematu, odgrzeję ten.

Czy ktoś w wawie móglby mi pomóc w usunięciu usterki.

A4 b5 avant 1.8 ADR '98

Tempomat był sprawny, przestał działać ze 2 miesiące temu. Był podłączany pod vag, brak błędów ecu, niestety nie widziałem bloków pomiarowych:

bloki pomiarowe , grupa 06 i w prawym oknie pokaze odczyt
000 - bez wciśniętych pedałów
100- wcisniete sprzeglo
011-wcisniety hamulec
111-wcisniety hamulec i sprzeglo razem

Pozdrawiam
Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...