Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dusi się na zimnym silniku między 1000-2000 obr.


andrekbol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Chciałbym Was się poradzić, przed wydaniem niepotrzebnych pieniędzy.

Moje auto Audi A4 B5 1,8 benzyna i LPG.

Sytuacja wygląda tak:

Na zimnym silniku auto dusi się na obrotach między 1000-2000

Powyżej 2000 obr jest już ok. Obojętnie na którym biegu między obrotami 1000-2000 jest problem. Jadąc na wyższych obrotach jest ok.

Na biegu jałowym dając gazu, ma problem z przejściem właśnie od 1000 do 2000 obr., powyżej 2000 obr. idzie płynnie. Tak jakby coś blokowało...

Jak się silnik rozgrzeje do ok 80 stopni, jest już ok.

Co może być problemem?

Najgorsze jest to , że ciężko ruszyć płynnie na zimnym silniku.

Dodam, że ostatnio wyciągałem akumulator, bo musiałem udrożnić odpływ wody. Podczas ostatniej ulewy, pełno wody stało pod maską. Czy to może być przyczyną?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, bo na gaz przełącza mi się dopiero jak osiągnie temp. Jednak obserwując zauważyłem, że ostatnie chwile na benzynie jeszcze dusi, a jak się przełączy na gaz jest różnica i lepiej jedzie.

Mogą to być świece?

Ostatnio jak diagnozowali mi samochód kompem (jeszcze wtedy nie występował ten problem) pojawił się błąd: Czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT).

Czy to może być to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cos w podobie jak u mnie, zle w sumie okreslilem objawy

moj mechanik przyczyn upatruje w zanieczyszczonych wtryskiwaczach lub padajacej pompie paliwa, pierwsza opcja tansza, narazie jezdze z dodatkiem dolanym do benzyny (caly zbiornik musze wyjezdzic) jak to nie pomoze to wtedy ma zbadac cisnienie na pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystko ok z mieszanka powinno pokazac podpiecie pod kompa raczej, a z tym wszystko jest ok u mnie--- błędów zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo ale tylko na benzynie, jak odpale zimny silnik po nocy to na benzynie przy przyspieszaniu do 2500obr ledwo idzie, ale po przelaczeniu sie na gaz jest ok. Nawet jak odpalo rano auto i nie jade tylko czekam na przelaczy sie na gaz to jest ok, problem jest przy pierwszej jezdzie przez 1min na benzynie...

Tak juz musi byc, wczesniej tak nie mialem tylko jak zalozylem gaz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo ale tylko na benzynie, jak odpale zimny silnik po nocy to na benzynie przy przyspieszaniu do 2500obr ledwo idzie, ale po przelaczeniu sie na gaz jest ok. Nawet jak odpalo rano auto i nie jade tylko czekam na przelaczy sie na gaz to jest ok, problem jest przy pierwszej jezdzie przez 1min na benzynie...

Tak juz musi byc, wczesniej tak nie mialem tylko jak zalozylem gaz....

Kolego odepnij akumulator skasuje sie adaptacja,nie przełanczaj na gaz i sprawdz wtedy czy na benzynie idzie normalnie, złe ustawony gaz rozjezdza adaptacje i potem dzieja sie dziwne rzeczy na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz zakładałem w abarcie we wrocławiu i gaz brc sequent kilka razy bylem u nich na regulacji bo mialem jakies ale i mowia ze wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...