Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana katalizatora(śruby)


sewcio1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nosze się z zamiarem wymiany katalizatora na tłumik(rurę). Odpowiednią część już zakupiłem ale właśnie jestem po oględzinach samochodu. Zdjąłem osłone silnika i skrzyni i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.Znalazłem na forum wytyczne odnośnie wymiany w B5.Czy w przypadku B6 idzie zrobić to identycznie?(mam namyśli rozpięcie w połowie wydechu i wyjęcie przez przedział silnikowy po odkręceniu od turbo oczywiście). Do jednej śruby od strony wydechu praktycznie nie ma dostępu:(. Nawet demontaż przegubu niewiele da).

Sprawa druga to śruby. Czy można je zastąpić przy wymianie a jeśli tak to jaki wymiar?

Od strony turbiny są znośne ale od strony wydechu tragedia.Zastanawiam się czy ich poprostu nie skroić kontówką i wstawić nowe tylko kwestia jakie.Jeśli ktoś z Was przerabiał temat proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to zrobić to najpierw odkręć mocowanie przy turbinie,a potem rozkręć mocowanie pod samochodem(na łączeniu rur,mniej więcej na środku samochodu). Ja regenerując teraz turbinkę właśnie w ten sposób wymontowałem część wydechu,w twoim przypadku będziesz miał większą swobodę po wyjęciu większej części wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...