Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E wyświetlacz


Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyła mi się ostatnio taka dziwna sytuacja. Mianowicie podczas jazdy ekran nawigacji nagle zaczął wyświetlać wszystko w odcieniach białego (można to porównać do efektu negatywu), po włączeniu i wyłączeniu wszystko wróciło do normy, lecz następnego dnia sytuacja znów się powtórzyła lecz tu wyłączanie nic nie pomagało więc zacząłem ruszać taśmą łączącą ekran z navi niby jakieś szmery na ekranie się wytwarzały albo to mi w oczach się mieniło, ale do sedna po kolejnych próbach pochylania ekranu i wyłączania ekranu nagle zaczęło działać normalnie i tak przez tydzień było ok, gdy znów wczoraj ekran zaczął wyświetlać wszystko w odcieniach białego, jako że było to późnym wieczorem odpuściłem sobie jakąkolwiek zabawę z tym, dziś natomiast po około 12 h gdy wróciłem do auta by coś z tym zrobić ekran znów wyświetla wszystkie barwy prawidłowo i działa tak jak powinien. Dodam, że gdy ekran zaczyna wyświetlać wszystko w odcieniach białego sterowanie navi działa i radio gra normalnie, można przełączać funkcje a ekran jest czytelny tylko tak jak pisałem wcześniej wygląda jak negatyw prawidłowo działającego ekranu.

Co może być przyczyną ? uszkodzona matryca wyświetlacza czy taśma łącząca navi z ekranem ? Czy co gorsza coś z elektroniką navi ?

Za wszelkie rady i sugestie dzięki.

P.S jeśli sytuacja się zdarzy raz jeszcze to zrobię fotke by łatwiej mnie było zrozumieć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/all-b6-navi-rnse-problem-wyswietlaczem-119088/

To mój post kiedyś miałem podobny problem - zobacz czy Tobie tak samo wyświetla jak kiedyś u mnie (pod linkiem jest zdjęcie które zamieściłem). Jeżeli tak powiem Ci że lepiej nie będzie z czasem coraz gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RALF76 mam dokładnie to samo tylko, że u mnie to jest bardziej czytelniejsze i wyraźniejsze, i u mnie problem ustępuje sam po jakimś czasie bądź czasem po wysunięciu i wsunięciu z powrotem panelu. Dużo kosztowała Cie ta naprawa ? Bo wyczytałem, że ów spec nie zdradził w czym tkwił problem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RALF76 mam dokładnie to samo tylko, że u mnie to jest bardziej czytelniejsze i wyraźniejsze, i u mnie problem ustępuje sam po jakimś czasie bądź czasem po wysunięciu i wsunięciu z powrotem panelu. Dużo kosztowała Cie ta naprawa ? Bo wyczytałem, że ów spec nie zdradził w czym tkwił problem ;-)

U mnie było to samo na początku, otwarcie/zamknięcie windy panelu na początku pomagało, potem zauważyłem że przy otwartym panelu jak nacisnę ramkę w jednym rogu to też wyświetla kolorowo ale jak puściłem znów kicha. Kłopot większy był w zimę jak wszystko zmarzło wówczas i 15 min jechałem czarno-biało i zjazd windy oraz inne zabiegi nie pomagały aż w końcu ciągle na biało wyświetlał. Jak cierpliwość Twoja jeszcze nie jest mocno nadwyrężona to trochę czekaj i szykuj parę setek ;) Podejrzewam, że to była taśma która jest dosyć droga ale fachowiec nie zdradził mi tej tajemnicy z wiadomych przyczyn. Z tego co mówił w rns-e po 2005 roku już ten problem nie występuje - poprawiono.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi proszę, czy to normalne, że ekranik wraz z ramką grzeją się (tzn. przy dotknięciu ich czuć, że są dosyć ciepłe) ? Nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, lecz teraz gdy mam czasem problem z ekranikiem, to fakt ten zwrócił moją uwagę i zastanawiam się czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...