Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyba pasazera sama sie zamyka


SpyAmericano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mam problem z którym próbuje walczyć już od dłuższego czasu i niestety bezskutecznie :(

Mianowicie przednia prawa szyba zachowuje się dość dziwnie. W momencie gdy silnik nie pracuje, zapłon jest włączony to szyba normalnie się zasuwa i odsuwa, nic się nie dzieje, ale gdy zapalę samochód to momentalnie się zamyka.

Po zamknięciu szyby słychać pstrykanie w prawych drzwiach, co oznacza że silnik podnoszący szybę dostaje impulsy podnoszenia.

Wymieniłem już silnik, bo stary od tego zrobił się strasznie słaby i ledwie dźwigał szybę. Nowy pracuje szybko i sprawnie, ale niestety też dostaje te impulsy i zamyka szybę. Jest to o tyle uciążliwe że nie można jechać z otwartą szybą pasażera, bo ona sama się zaraz zamyka.

Wymieniony jest silnik, przełącznik w drzwiach pasażera, przewody między drzwiami a wozem przeglądnięte i wszystko wygląda oki.

Co ciekawe dzieje się to tylko przy pracującym silniku, gdy jest zgaszony szyba działa poprawnie.

Szukałem na forum czegoś na ten temat, ale koledzy mieli głównie odwrotnie, tzn szyby im się same otwierały.

Miał ktoś może taki przypadek lub ma pomysł co może być powodem takiej przypadłości?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Mój samochód to A4 B5 sedan 1998r AHU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu bym szukał przyczyny bo jak mówisz że kable masz ok nigdzie zwarcie nie idzie no to zostaje sterownik, a wtyczki od przełączników szyb masz nie pośniedziałe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki są ok, sprawdzałem. Wcześniej myślałem że ten sterownik (holenderski) może coś głupieć, a ponieważ miał tylko jednego pilota i to dosyć zużytego to postanowiłem zamontować nówkę. Ale niestety objawy się wcale nie zmieniły. Jednak na to bym raczej nie celował w tym momencie, bo skoro to się dzieje tylko wówczas gdy silnik pracuje to raczej sterownik nie powinien mieć nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wyraźne pstrykanie stycznika, zachowuje się tak, jakby cały czas ktoś klikał przełącznik podnoszenia szyby. Co sam centralny miałby wspólnego z impulsami wysyłanymi do podnośnika szyby? Tym bardziej że z centralnym nigdy (odpukać!) nie miałem żadnych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest racja, ale to działo by się

1. w obu szybach, bo domykanie jest na lewą i prawą

2. także przy wyłączonym silniku, bo z reguły wtedy się domyka bądź otwiera szyby z kluczyka

tak przynajmniej mi się wydaje na prosty rozum :)

Zastanawiam się czy nie szukać winy w masie, bo bądź co bądź szyby w audi sterowane są masą. Pytanie czy każda szyba miała by osobną masę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...