Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Wykres mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Rob555...czy chcesz powiedzieć, że programu nie robił zdalnie V-piro ?

widac nie ... :naughty:

Opublikowano

Rob555...czy chcesz powiedzieć, że programu nie robił zdalnie V-piro ?

widac nie ... :naughty:

Jeżeli robił V-piro to nie za dobrze...bo on ma akurat tendencję do rezania mocneg dołu...

Jeżel nie robił tego V-piro to fatalnie :gwizdanie: bo to co zrobili z dołem to jest ekstremizm :rolleyes:

Opublikowano

Rob555...czy chcesz powiedzieć, że programu nie robił zdalnie V-piro ?

Nie mam bladego pojecia...

Ale wez pod uwage ze PIRO jest JEDEN...a oddzialow Vtechu jak grzybow po deszczu. Nawet on nie obrobi wszystkiego...

Widzialem robote Pirowskiego i napewno by tego tak nie zostawil

Opublikowano
  • Autor

Czyli jak powinien wyglądać dobry wykres.Może go ktoś naszkicować?

Opublikowano
  • Autor

dzięki spanky.

Nie za niski ten moment max. 320Nm to miałem bez czipa?

Opublikowano

dzięki spanky.

Nie za niski ten moment max. 320Nm to miałem bez czipa?

pokazalem Ci jak powinien wygladac przebieg krzywych, a wartosci uzaleznione sa od motorowni i softu .... :wink4:

Opublikowano

Widzialem robote Pirowskiego i napewno by tego tak nie zostawil

Zgoda, moje empiryczne doświadczenia sa identyczne :th:

Opublikowano

no moment nie za ciekawy moim zdaniem :( i z kad ta wartosc Nm ?

kolego mozesz zobaczyc moj wykres nie jest doskonaly dokonca ale uwazam ze o niebo lepszy od twojego programu

Opublikowano

dzięki spanky.

Nie za niski ten moment max. 320Nm to miałem bez czipa?

srednio moment dla serii AJM to 285 Nm

Opublikowano
  • Autor

no moment nie za ciekawy moim zdaniem :( i z kad ta wartosc Nm ?

kolego mozesz zobaczyc moj wykres nie jest doskonaly dokonca ale uwazam ze o niebo lepszy od twojego programu

Gdzie go zobaczę?

Opublikowano

jako ze przebieg mocy wyglada prawidlowo, wydaje mi sie że przebieg momentu jest po porstu zawyżony (jako ze nawet na serii pokazalo 320 Mn gdzie w zasadzie nie powinno byc duzo wiecej niz 300 Mn przy zdrowiutkiej motorowni )

Max momentu na im wyższych obrotach tym lepiej, oszczędzasz min. sprzeglo-dwumasa - które to lubią się pierwsze wysypywać przy agresynej jezdzie.

Zobacz np. jak zmieniasz bieg z 1 na 2 masz na obrotomierzu w momencie odpuszczania sprzęgla cos k 2 tys obr. wtedy przy tym programie masz najwyzszy moment obr -czyli dziala największa siła obrotu wału korbowego, którą trzeba przełozyc na skrzynie poprzez uklad sprzegła.

w dodatku pompa olejowa daje mniejsze ciśnienie oleju smarującego uklad kobrowo tlokowy ,niż przy obrotach rzędu 3-4 tys.

wniosek -seryjne graty nieźle dostają przy takich podwyższonych mocach na niskich obrotach

...ale taka to już charaktersyka AJM , że ten moment max jest dość "blisko"

Opublikowano

czepiacie sie ...

nowy motor Fiata 1.6 jtd ma 300 niutona przy 1500 r/min ....

Opublikowano

czepiacie sie ...

nowy motor Fiata 1.6 jtd ma 300 niutona przy 1500 r/min ....

to konktetnie musi "gniesć" od dołu :kox:

Opublikowano

no moment nie za ciekawy moim zdaniem :( i z kad ta wartosc Nm ?

kolego mozesz zobaczyc moj wykres nie jest doskonaly dokonca ale uwazam ze o niebo lepszy od twojego programu

Gdzie go zobaczę?

prosze : http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_ajm_modyfikacja_na_145km350nm_wykres_po_wizycie_w_jetroniku-t30116.0.html;msg358341#msg358341

......wydaje mi sie że przebieg momentu jest po porstu zawyżony (jako ze nawet na serii pokazalo 320 Mn gdzie w zasadzie nie powinno byc duzo wiecej niz 300 Mn przy zdrowiutkiej motorowni )

niektore serie (np. jak moja miala taki moment fabrycznie ) :P

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

wykres poprawiony

aV1l8iUi.jpg

i jak teraz?

Opublikowano

tak już lepieja ale mogli jeszcze przeciągnąć ten moment bo i tak jest wysoki.

Opublikowano

jest płasko i duzo lepiej. ja bym tak zostawił.

Opublikowano

jak dla mnie bardzo ladnie :) swietny moment

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.