Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprężyny seryjne - używane czy nowe? standardowe czy wzmocnione?


Daras

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegos czasu tył mojego avanta dziwnie siedział. mysle sobie, moze cos mi sie wydaje albo sprezyny umieraja. w kazdym badz razie nic strasznego. pojechalem do znajomego na stacje diagnostyczna, wchodze pod auto, patrze na tylne sprezyny a tam zonk. tylna sprezyna peknieta, brak gumy i siedzi lekko wbita w podluznice. trudno, trzeba kupic inne sprezyny. i teraz pytanie.

g*wna kupic nie chce, do używek tez jakos przekonania nie mam (chyba ze mnie oświeci ktoś).

zmierzam ku nowym, tylko ze w intercarsie mają tylko jakieś wzmocnione ( firmy Lesjofors). czy ktos sie spotkal z takimi sprezynami? boje sie zeby tyl nagle nie stal mi jakos wysoko albo coś innego. sprzedawca mowil ze to są zwykle tyle ze twardsze.

macie jakies opinie? ewentualnie moze jednak uzywki? zaznaczam ze zadnych nizszych nie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na kropki na springach i kup takie same wtedy nie siądzie Ci ani się nie podniesie. Co do używek to jak kto lubi :) Ja jeżdżę bo nowe springi w aso to dość spory koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj z auta jak najnowszego, nie ma znaczenia czy od klubowicza czy nie, dużo anglików jest na części i z nich możesz brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wlepkę w aucie, tam są opisane klasy wagowe, na tej podstawie będziesz wiedział jakie masz sprężyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis na podnosniku i kicha, nie widac kropek ani innych plamek

na Allegro znalazlem takowe:

SPRĘŻYNY TYŁ PARA AUDI A4 B6 KOMBI / AVANT 2002' (2430433515) - motoAllegro

SPRĘŻYNY SPRĘŻYNA TYŁ TYLNA AUDI A4 B7 (2427591563) - motoAllegro (te nie wiem czy do kombi czy nie)

AUDI A4 B7 kombi sprężyna sprężyny tył (2374996629) - motoAllegro

na Allegro jak opisują sprezyny to twierdzą ze takie same ma A4 B6, B7 a nawet Seat Exeo. Mozliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co z wlepki odczytałeś, koledzy powiedzą Ci jakich sprężyn masz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje fote wlepy. koledzy chyba wiecej z niej wyczytają niż ja ;)

wlepaa4.jpg

wychodzi na to, ze powinienem miec sprezyny o takim numerze: 8E0 511 115 CR

tylko gdzie ja znajde wlasnie takie, używane i w dobrym stanie? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolorow jest chyba 4

biały rozowy rozowy rozowy czy np jak jedne z podanych linkow bialy rozowy rozowy niebieski? z resztą, czy z niebieskim na koncu są faktycznie inne? duza roznica moze byc?

i drugie, czy od B7 faktycznie są takie same?

P.S zanabędę chyba te Oryginalne sprężyny Audi A4 B6 8E Avant 1,9 Tdi (2420963032) - motoAllegro

przednie albo powiesze sobie w garazu, albo sprzedam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały różowy różowy różowy to 10 klasa wagowa, ale jak chcesz możesz wsadzić, pewnie nie będzie zbyt dużej różnicy. Te na przód z aukcji to 9 klasa wagowa (tak dla informacji). Sprężyny B6 i B7 są identyczne, po prostu sprężyna którą chcesz kupić (biały różowy różowy różowy) dla B7 to 9 klasa wagowa, dla B6 10. Oznaczenia zaczynające się od niebieskiego koloru są dla zawieszenia 1BE.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest cały wątek o rozkminianiu i doborze sprężyn, szczególnie jeśli przesiadasz się na 1BE. W każdym razie sprężyny dobierane m.in wg wyposażenia. Jak założysz 10 to może minimalnie pójść w górę ale równie dobrze możesz tego nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze kupisz obnizajace sparco za 350zl nowe komplet:) promocja troche trwa a jeszcze od nas chyba nikt nie kupil;) a ciekawy jestem jak sie bedzie na tym jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kure dałe d*py i ktoś sprzątnął mi tamte sprezyny. mowilem facetowi ze w poniedzialek ma mi je wyslac a w sobote ktos inny kupil na kup teraz. poszukiwania trwają dalej :/

Bobikos, mogl bys mi wkleic tą tabelke z oznaczeniem jakie kolory - jaka klasa wagowa? bo tamten co dalej wczesniej nie działa. jedne znalazlem od B7 ale zaczynaja sie od niebieskiego albo zielonego, juz nie pamietam co gosciu mowil przez telefon.

ten gosc ma mi odpisac jakie mają kolory AUDI A4 B7 2,0 TDI KOMBI SPRĘŻYNY TYŁ (2421441200) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jezeli te mają plamki takie jak potrzebuje, ale są od B7 tzn ze są w klasie wagowej o jedną wyzej niz b6 tak? SPRĘŻYNY ZAWIESZENIA AUDI A4 B7 (2439361280) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...