Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż stacyjki


krzysztofquattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zablokowała mi się stacyjka w związku z czym muszę ją zregenerować , a wcześniej zdjąć. Kto mi podpowie jak jest ona mocowana? Kompletnie nie widzę śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj było już o tym na forum. Najpierw musisz zdjąć kierownicę pod którą są śruby mocujące obudowę stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młotek + mały przecinak albo śrubokręt w który można uderzać młotkiem - sprawdzony i pewny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młotek + mały przecinak albo śrubokręt w który można uderzać młotkiem - sprawdzony i pewny sposób

Ja wiercilem po 2 2.5mm otwory w kazdej srubie, a potem szzypce i idzie bez problemow .Po tym zabiegu sruby do ponownego uzycia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przetestuje dziś opcję z otworkami. Te śruby raczej mocno siedzą. Tak łatwo idzie szczypcami?

Auto odpalone wkrętakiem. Wyglądało to tak. Zrobiłem po jednym odwiercie w każdej ze śrub na głębokość ok 3mm tak , aby nic nie uszkodzić. Ostry przecinak w łapkę i napier...z zgodnie z ruchem odkręcania śruby po 3 mocnych uderzeniach śruba puszcza i pozwala odkręcić się palcami. W korpusie znajduje się kostka stacyjki mocowana na 2 małe śrubki je również luzujemy i wysuwamy kostkę. W stacyjce musi pozostać wpięta pętla imo wkładamy w nią kluczyk , a auto odpalamy wkładając wkrętak w kostkę i kręcąc na zasadzie stacyjki. Takim autem jedziemy do fachowca i bulimy za regenerację :facepalm: Ktoś zna koszty? Bo ten etap dopiero jutro. Po demontażu kluczyk nadal się nie obraca więc problemem są raczej zapadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...