Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja raz działa raz nie


adi2255

Rekomendowane odpowiedzi

Klima nabita, 100% szczelna, nowy ori czujnik ciśnienia... samoczynnie włącza się ECON, czasami na chwilkę i dalej kilma działa a czasami na dłużej.

W trakcie włączenia ECON na VAGu błąd 00819 - nieznany kod błędu, za słaby sygnał lub zwarcie do plusa czy coś takiego. Czujnik jest 100% sprawny, ciśnienie w układzie również. Nie widać żeby kable do czujnika były uszkodzone. Gdzie szukać wady??

Dodam, że klimatronic czasami (na działającej klimie) sam sobie doda lekko siłę nawiewu lub sam odejmie. Słychać też jak jakiś silniczek czasami pracuje za schowkiem pasażera w momencie kiedy np. samochód stoi na biegu jałowym, kilma działa i nic nie jest dotykane. Nie wiem czy te dwa przypadki są powiązane ze sobą czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klima różne cyrki się dzieją samemu trudno cokolwiek sprawdzić. Poszukaj warsztatu w którym potrafią więcej niż nabic klimę. Tylko w tych najlepszych kolejki ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w takiej firmie i wszystko sprawdzili i stwierdzili, że muszę spróbować umyć dobrze chłodnicę, bo może być zabita, bo była ciepła. Może i trochę pomogło ale klimę dalej wyłącza. A nie chcę w ciemno nowej kupować bo to się mija z celem. Jutro jeszcze podjade do kolegi i może spróbuje podmienić ten nieszczęsny czujnik, ale z drugiej strony gdyby był uszkodzony to by klima wogóle nie działała...

---------- Post dopisany 19-06-2012 at 10:12 ---------- Poprzedni post napisany 18-06-2012 at 20:56 ----------

Dzisiaj podłączyłęm VAGa i zrobiłem bloki pomiarowe. W bloku 01 po odłączeniu wtyczki od sprężarki wyskoczyło mi coś takiego:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Gdy wtyczka jest podłączona w pierwszej pozycji same zera... Masa we wtyczce jest OK, natomiast nie dochodzi +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA pewno do sprężarki odłączyłeś? Z bloku pomiarowego wynika że masz przekroczone ciśnienie 33 bary - to znaczy że czujnik źle mierzy. Błąd 0819 też jest od czujnika. Sprawdź bezpiecznik nr 5 lub 6 (nie pamietam) który jest od zasilania czujnika, potem sprawdź przejścia na przewodach do czujnika, tam jest masa, zasilanie i sygnał do climatronica. na masie 0, na + ok 12V, na sygnałowym też powinno być napięcie, tylko trochę niższe. Niestety nie pamiętam kolorów przewodów, masa chyba brązowo-biały, zasilanie zapewne będzie z jakimś czerwonym paskiem.

Dzięki pracujących silniczków to normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fachowo to zrobiłem ale to dlatego, że miernik mi chyba padł... podłączyłem do żaróweczki + od czujnika ciśnienia i jest OK, ale gdy podłączam w podobny sposób do masy, to żarówka nie reaguje. Rozszerzenie mojego błędu: 30-00 open or short to plus. Także wychodzi chyba na to, że jest zwarcie masy tak? hmm kable wyglądają OK, masa pobierana jest z słupka kierowcy?

Wczoraj klimatyzacja działała jeszcze od czasu do czasu się wyłączała, a dziś niestety wogóle nie działa

---------- Post dopisany at 10:59 ---------- Poprzedni post napisany at 10:45 ----------

Po podłączeniu "na krótko" masy zaczęło działać. Na VAGu nie ma błędów. Może ma ktoś jakiś schemat gdzie idzie ta masa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po południu sprawdzę gdzie ta masa może się łączyć. Wiązka jest dość mocno zagięta na wzmocnieniu czołowym, może tam się przełamało. Jak wyjmiesz lampę to będziesz mógł odczepić spinki, wyciągnąć i sprawdzić na tym odcinku wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie po wymianie czujnika działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana. Tak jak pisałem czujnik był 100% sprawny a wina leżała po stronie masy - nie było jej. Prawdopodobnie masa łączy się pod pompą ABSu, ponieważ była tam lekko luźna nakrętka. Po dokręceniu wszystko działa jak powinno. Taka pierdoła a tyle zachodu żeby dojść do tego :)

---------- Post dopisany at 13:57 ---------- Poprzedni post napisany at 13:53 ----------

Jak widać czasami warto samemu i z pomocą forum pogrzebać przy usterce. Raz - zaoszczędzone pieniądze, a dwa spece od klimy kazali umyć dobrze chłodnicę bo może być zapchana, a jeśli nie pomoże to stawiali na to że jest uszkodzona i co za tym idzie - kupno nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...