Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny odgłos podczas jazdy


kris_91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 2003r. wystepuje nastepujacy problem: podczas jazdy cos tak dziwnie jeczy z ukladu napedowego, nasila sie przy przyspieszaniu i towarzyszy temu takie jakby drganie ale drga tylko przy przyspieszaniu. Podczas jazdy po wcisnieciu sprzegla dalej jeczy cos. Dodam ze skrzynia 6b i 184 tys przebiegu wraz z ksiazka. Czego to moze byc wina? Dwumasy? Łożysk w kołach? Może przegubów? Albo opon? Nie wiem jak dokladnie opisac ten dzwiek ale to takie jeczenie ciagłe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu auta na podnosniku i kreceniu kolami slychac dziwne strzelanie w skrzyni w miejscu gdzie wychodza przeguby... Czyzby cos z skrzynia? Czy to tak ma strzelac? Moze wymiana oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim walku skrzynie gdzie to jest? te gdzie sa półosie przykrecone. Dodam że skrzynia to GBA a słyszałem ze sa one wadliwe.... Skrzynie HCF ponoc były lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jalowym nic. tylko podczas jazdy wina lezy po stronie ukladu przeniesienia napedu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej na 100% odglosy ze skrzyni

---------- Post dopisany 02-07-2012 at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2012 at 12:01 ----------

Jako ze planuje wymienic skrzynie na inna. Aktualnie mam skrzynie manualna 6b o oznaczeniu GBA. A chce założyc skrzynie montowna od rok. 2004 o oznaczeniu HCF. Czy pasuje ona do silnika AVF bez problemu? Wiem ze trzeba zmienic poduszke od skrzyni bo HCF ma inna ma ktos moze nr czesci? A reszta? Sprzegło, wybierak moze zostac od GBA? Czy tez trzeba cos zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczy sie w jakim stanie bedzie ale jezesli chodzi o jego prace to narazie nie zauwazylem nic niepokojacego

---------- Post dopisany 08-07-2012 at 15:06 ---------- Poprzedni post napisany 02-07-2012 at 21:11 ----------

I co nikt nie wie jaka tam ma byc poduszka i czy reszta pasuje bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...