Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystans do przejechania na fis


lukkas11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie....

Mam następujący problem z zegarami... Ostatnio po odpięciu aku zegary zwariowały, zapaliło się na środku ciśnienie oleju, obrotomierz i prędkościomierz przestał działać, kontrolki też co niektóre umarły - od grzania świec świateł kierunków... Mechanik zakodował od nowa zegary i jest wszystko ok z jednym małym ale... Na fisie w pozycji dystansu jaki został do przejechania na danym paliwie wartość cały czas rośnie... Tak rosło że zatrzymało się na 2000 km bo chyba to jest maximum wskazania... Reszta wskazań czyli spalanie chwilowe średnie itd jest liczone normalnie...'

Ma ktoś pomysł co jest nie tak? Gdzieś jest jakiś błąd w kodowaniu?

Proszę o pomoc bo to przydatna funkcja i nie fajnie jak wisi na 2000...

Z góry dzięki.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też bawiłem się kodowaniem i po całej akcji dystans do przejechania zaczął mi rosnąć. Może nie do 2000, nie pamietam dokładnie do ilu, ale jeżdziłem dalej i po pewnym czasie zaczął powoli spadać aż w końcu jak już mniej więcej wskazywał tyle ile powinno być wszystko było w normie. nie wiem jednak czy u ciebie będzie to samo?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem od czasu gdy kupiłem audi. Jak na razie żaden elektryk nie może do tego dojść. Po odpięciu akku, wskazuje jakiś czas dobrze i rośnie do 2000..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik po tym programowaniu też próbował to zresetować przez odpięcie aku... Skutek był taki że licznik wylądował na poziomie 250 km i znów naliczał tylko do przodu żeby zatrzymać się na 2000... I co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędów zero... wszystko działa jak należy tylko problem z tym dystansem do tankowania... średnia liczona poprawnie, chwilowe też zachowuje się jak dotychczas a ta funkcja dystansu zwariowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukkas11, Jesli chcesz, możemy podjechac do kolegi Bart-S do Wrześni. Może by coś wyczaił. Lub do Musashi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat również mnie interesuje... bo mam to samo...

Co to jakaś plaga na te liczniki??

Przy okazji, od początku wam tak pokazuje licznik czy po jakimś czasie dopiero tak się stało?

Ma ktoś zgrany eeprom z licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...