Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z hamowaniem na trasie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich!

Szukałem na forum, ale jakoś nie mogłem znaleźć (pewnie już na wzrok mi pada ;) ).

Problem wygląda następująco: przy jeździe po mieście i na krótkich trasach (do 10km) hamuje jak żyleta - pedał dochodzi max do połowy. Ale przy dłuższych trasach pedał wpada w podłogę przy pierwszym naciśnięciu, drugie już ładnie hamuje, chociaż wciąż pedał jakby zbyt miękki - jakby zapowietrzony.

Sprawdzałem przy odpalaniu - zgaszony/odpalony silnik - zachowanie normalne.

Płynu nie ubywa, żadnego przecieku nie znalazłem, klocki i tarcze w dobrym stanie (czyt. do wymiany im baaaardzo daleko).

VAG nie pokazuje żadnego błędu.

Pomocy!!!

Opublikowano

A płyn nie jest tary przypadkiem i nie gotuje sie przy mocniejszym hamowaniu?

Opublikowano
  • Autor

No właśnie, że nie - wymieniałem cały razem z klockami rok temu (był problem z tylnym zaciskiem i sporo go wtedy wyleciało, to z marszu cały układ przeleciałem)

---------- Post dopisany at 14:29 ---------- Poprzedni post napisany at 14:24 ----------

Nie dodałem, że całość zaczęła się przed dwoma tygodniami - żadnych zmian/stłuczek/forsownych tras nie było

Opublikowano

Wąż od podciśnienia do serwa szczelny?

Opublikowano
  • Autor

Nie sprawdzałem dokładnie - przyjrzę się konkretnie i napiszę

---------- Post dopisany at 15:25 ---------- Poprzedni post napisany at 14:33 ----------

Sprawdzone organoleptycznie - jest szczelny, przy ściąganiu zrobiło małe ssssss, po włączeniu silnika palec przysysało (chociaż sprawdzałem to pierwszy raz i nie wiem, jak mocno ma ciągnąć)

Opublikowano

plyn hamulcowy motul rbf zalej

Opublikowano

a może jedno z kół blokuje , i w tym płyn się grzeje, sprawdź temperaturę felg po dłuższej jeździe.

Opublikowano
  • Autor

Jutro mam akurat trasę do wykonania. Będzie jak znalazł. Jeśli temperatura nie będzie jakoś drastyczna, to rozważę wymianę płynu. Dam znać co wyszło.

Opublikowano

plus przewody

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dawno mnie nie było, ale nic.

Wczoraj zrobiłem dłuższą trasę po robotach przy układzie hamowania.

Prace wykonane:

- wymiana płynu na Motul RBF 660

- wymiana klocków przednich (trochę się zużyły)

- sprawdzenie organoleptyczne wszystkich widocznych i mniej widocznych przewodów hamulcowych

Sytuacja wygląda następująco:

Jest poprawa chociaż nie całkowita.

Pedał wciąż wpada w podłogę po kilku km przejechanych (ok 10km), ale po dalszych 5-7km robi się z niego żyleta - łapie szybko, nie jest zbyt twardy ani zbyt miękki. Taki stan się trzyma do końca jazdy i ostygnięcia silnika. Sprawdziłem to jeszcze raz dzisiaj. Wcześniej poprawa nie występowała.

Teraz to już zgłupłem kompletnie.

Doszło do tego, że na ekspresówce się zatrzymałem i sprawdzałem podciśnienie na rozgrzanym silniku, kiedy pedał wpada - i wszystko w porządku.

Ma ktoś jakiś pomysł - poza opchnięciem auta oczywiście

Opublikowano

pamietaj że RBF wymienia sie co 12 miesiecy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.