Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 1.9 AWX vs B7 2.0/1.9 TDI


Allcon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nadszedł czas zmiany auta na nowszy model. Chcę kupić B7 kombi i zastanawiam się jednak nad tym jaki motor wybrać? Pytanie skierowane przede wszystkim do tych, którzy przesiedli się z B6 sedan 1.9 TDI 131KM na B7 kombi i z doświadczenia mogą opisać dlaczego taki a nie inny wybór. Sporo osób przestrzega mnie przed wyborem 2.0 TDI ze względu na problemy z tym silnikiem ale z drugiej strony czy 1.9 115KM sobie radzi z masą? Silnik awx w moim aucie wystarcza akurat - nogi ciężkiej nie mam więc spalanie na poziomie 5,5l w cyklu mieszanym jak najbardziej mnie zadowala i mocy gdy jest potrzebna też nie brakuje. Z uwagi na to, że sporo jeżdżę (min 2,5tys km miesięcznie) bardziej zależy mi na niskim spalaniu niż na dużej mocy dlatego skłaniam się raczej do 1.9 ale proszę Was o pomoc w wyborze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

115 KM spokojnie poradzi sobie z masą B7 i spalanie będzie zadawalające. O wadach i zaletach 1.9/2.0 TDI już chyba wszystko zostało napisane,proponuję przed zakupem zrobić rundę jednym i drugim i będziesz miał porównanie jak to jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

115 KM spokojnie poradzi sobie z masą B7 i spalanie będzie zadawalające. O wadach i zaletach 1.9/2.0 TDI już chyba wszystko zostało napisane,proponuję przed zakupem zrobić rundę jednym i drugim i będziesz miał porównanie jak to jeździ.

dokładnie :thumbup1: mój znajomy ma również ten model i jest zadowolony :wink: ewentualnie zawsze możesz zapodać dobrego AVF-a w avancie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdze,że 1.9 w b7 na seri to porażka- wogóle nie jedzie.Przesiadłem się z awx na brd i jestem bardzo zadowolony-fakt, że zrobiłem swap pompy prewencyjnie i wywaliłem dpf'a ale efekt-190ps w serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się bardziej na 2.0 większa moc, przy wyprzedzaniu naprawdę się przydaję, skrzynia 6

Jak znajdziesz zadbany egzemplarz będziesz zadowolony:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30K to nawet nie kupisz przelatanego 2,0Tdi z 2005r. Realna kwota na jakie takie auto z 2005r to 35-38 a i to będzie pewnie 2,0tdi bo 1,9 wyżej sobie cenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie stać mnie żeby wycelować 35-38k. Za swojego dostane pewnie nie więcej niż 22k a myślałem żeby dołożyć max 8k. Wracając jeszcze do wagi to zna ktoś różnice, o której pisałem wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie stać mnie żeby wycelować 35-38k. Za swojego dostane pewnie nie więcej niż 22k a myślałem żeby dołożyć max 8k. Wracając jeszcze do wagi to zna ktoś różnice, o której pisałem wcześniej?

Tu masz B7... roznica jest 100 kg.

Audi A4 B7 Avant 2.0 TDI 140KM • Dane techniczne • AutoCentrum.pl

A przykladowo tak kosztuje... ale sa tez tansze, tylko czy warto?

AUDI A4 B7 AVANT 2.0 TDI 140KM * ALU * CLIMATRONIC (2413360010) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

AUDI A4 B7 1.9TDI 2005r Zadbane auto ZOBACZ ! (2413743561) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Piszesz ze duzo jezdzisz,czyli ze rocznie robisz okolo 35 tys kilometrow.

Te auta na liczniku maja po 200 tys, a ile na kołach trudno powiedziec.

Ale zalozmy ze 250 tys, za dwa lata bedziesz mial ponad 300 tys. No nie wiem jak to auto da rade.

Zwazywszy na to co ludzie pisza o awaryjniosci 2 litrowek do roku 2007.

Mysle ze zanim kupisz B7, to nalezaloby zapoznac sie z silnikami tego auta. Gdyz sa lepsze i gorsze.

Nie chce Tobie absolutnie odradzac kupna B7, ale dobrze wiedziec cos o swoje przyszlej wybrance...

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b7-bpw-buczenie-silniku-181498/

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b7-bpw-dziwny-odglos-pracy-silnika-brzmi-problemy-powietrzem-57395/

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 30K daj sobie spokój z B7. Za 30K to można kupić ładne ale B6. Co od masy to zobacz tu ale nie wiem na ile to prawda

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/audi/a4/b7/avant/silnik-diesla-1.9-tdi-115km

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/audi/a4/b6/sedan/silnik-diesla-1.9-tdi-130km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 30 tys to możesz kupić b7 która ma 400tys i przekręcony licznik na 160tys, takich pełno na allegro:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze sensu w przesiadce z b6 do b7, wnetrze prawie ze takie samo, tylko zewnetrznie inaczej....mi nawet osobiscie b6 z zew sie bardziej podoba od b7,, jak masz b6 to zbieraj kase na b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przeglądałem allegro i patrzyłem że do 30tys coś znajdę ale jak odradzacie zakup w tej cenie to chyba faktycznie jeszcze się wstrzymam. Tylko z drugiej strony zanim uzbieram na b8 to moje b6 będzie warte max 15k bo nakręce nim 400tys km i wtedy dołożyć trza będzie trzy worki mamony a nie jeden (teraz mam najechane 285k i rocznie robię ok 30-35tys jak wspomniał danu44). Z trzeciej strony z kolei żona naciska mnie żeby kupić kombi bo rodzina nam się niebawem powiększy więc teraz nie wiem co robić. Szukać B6 w kombi czy jeszcze jakaś alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ładnej b6 w avancie ale też nie przepłacaj za 28-30 kupisz coś ładnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz za 30k piękną,wypasioną B6 w kombi 1,9 130KM w AVF-ie i będziesz bardzo zadowolony!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz za 30k piękną,wypasioną B6 w kombi 1,9 130KM w AVF-ie i będziesz bardzo zadowolony!!!

dobrze radzi kolega :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wy umiecie czytać? kolega chce zamienić B6 na B7 a Wy mu proponujecie kolejne B6:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...