Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik burczy


aleksxvz1

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem ,silnik rozgrzany 90 stopni ,auto stoi wolne obroty 860 ,włanczam swiatła awaryjne i silnik zaczyna buczec i obroty skacza 840 - 860 co ztym zrobic .

---------- Post dopisany 27-06-2012 at 09:39 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2012 at 12:02 ----------

moze nie to forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum odpowiednie. Trzeba trochę poczekać, nie każdy siedzi i czeka aż ktoś zada pytanie.

Podaj więcej szczegółów, będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak klimy ,alternator ładuje 14,24v odbiorniki pradu wyłaczone, po właczeniu wszystkich odbiornikow spada na 13,75v po zwiekszeniu obrotów jest tak samo,jeszcze jedna sprawa,ostatnie kilka dni moze tydzien, przy odpaleniu swieci sie kontrolka akumulatora dopiero po przygazowniu gasnie ,chyba regulator sie sypie a moze szczotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator do regeneracji, pojeździsz jeszcze trochę to całkiem padnie, miałem podobnie, ostatnie 5km wracałem w nocy po ciemku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie kilka dni moze tydzien, przy odpaleniu swieci sie kontrolka akumulatora dopiero po przygazowniu gasnie ,chyba regulator sie sypie a moze szczotki?

Odkąd kupiłem auto to tak mam z alternatorem. Po odpaleniu musze go przegazowac i dopiero zaczyna ładować 14,3v. Jezdze juz ponad rok i chodzi normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij tylna oslone alternatora wyciagnij szczotkotrzymacz i zobacz jak wygladaja szczotki i pierscienie slizgowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjołem alternator i co pierscienie po ktorych slizgaja sie szczotki sa czarne ,szczotki dobrze dociskaja do pierscieni ,mo ze to jest przyczyna ,poniewaz po wyczyszczeniu pierscieni było ok a po przejechaniu 100 km zgaszeniu silnika ,auto stało moze 3 godziny ,powrócił ten sam problem, musze przy gazowac zeby alternator zaczoł ładowac. szczotki sa razem z regulatorem.alternator bosch 120 A .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...