Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi z oponami 205/50/16 do B5 - wasze opinie


Kuklex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Znalazłem felgi TSW, całkiem ładne, 16" z oponkami 205/50/16, ET jeszcze nie znam, podobno są ściągnięte z Jetty 2006r.

Full_12209103.jpg

Problemem jest fakt że oponki mają profil 50 i obawiam się że B5 na seryjnym zawieszeniu będzie śmiesznie wyglądać. W chwili obecnej mam felgi 15" z balonem 195/65 a już wyliczyłem że te 16" mają 12mm mniej w obwodzie.

Jak dla mnie najlepiej byłoby 17" z oponkami 205/50 ze względu na silnik 1.6 i drogi po których jeżdżę, no ale coś okazje uciekają mi sprzed nosa, albo zestawy mają opony 225/45 :/

Z góry dziękuje za wasze opinie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, nawet na forum są do sprzedania. Jak dobrze pamiętam to ma SebolA4 do wzięcia komplet :wink:

205/50/16 zdecydowanie za małe koło, kupuj od razu min. 17" abyś potem nie żałował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępem do opon nie mam problemu bo znam gościa który załatwi praktycznie wszystko i do tego tanio.

Najbardziej mnie zastanawiało czy samochód nie będzie wyglądał idiotycznie bo wiem że 205/55/16 wygląda ciutek małe.

Dzięki za szybkie odpowiedzi

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 205/50/17 a 225/45/17 to jeśli chodzi o wysokość to ta sama opona, różni się szerokością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie do a4 minimum 215 szerokośc opony...ale kumpel ma nawet 255 w 1Z i daje rade ehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież B5 w większości przypadków standardowo wychodziło na 15" i 195/65 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wygląd tylko o parametry, zamiennikami 195/65/15 są 205/50/17 i 225/45/17 i nie ma tam 215 :naughty: choć nie znaczy że nie można założyć bo tolerancja jest bodajże 2-3% jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem u mnie jest niesamowite 100 koni które nie mogą się doczekać by odepchnąć samochód niczym rakietę :P 195/65/15 zupełnie nie nadaje się jak na taką masę, auto kładzie się w zakrętach, trochę mokra droga i zaraz przód chcę uciekać na rondach itp. Do tego mam podstawowe alusy 6J i chyba ET 42 więc wygląda to komicznie...

Kolega miał 215/45/17 w A3 i autko nawet szło, ale boje się w moim A4 może być już za szeroko i zamieni się w jeszcze wolniejszego smoka niż jest teraz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/16 zdecydowanie za małe koło

Skąd wy w ogóle wzięliście taki rozmiar ? Przecież takie opony są nieodpowiednie wg specyfikacji, powinno się zakładać 205/55/16. Nawet na wlewie paliwa takie są podane.

205/50/16 ma o 20mm mniejszą średnicę - co będzie skutkowało m.in przekłamaniami licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/16 zdecydowanie za małe koło

Skąd wy w ogóle wzięliście taki rozmiar ? Przecież takie opony są nieodpowiednie wg specyfikacji, powinno się zakładać 205/55/16. Nawet na wlewie paliwa takie są podane.

205/50/16 ma o 20mm mniejszą średnicę - co będzie skutkowało m.in przekłamaniami licznika.

:facepalm: a co pisałem wcześniej

---------- Post dopisany at 18:01 ---------- Poprzedni post napisany at 18:00 ----------

Największym problemem u mnie jest niesamowite 100 koni które nie mogą się doczekać by odepchnąć samochód niczym rakietę :P 195/65/15 zupełnie nie nadaje się jak na taką masę, auto kładzie się w zakrętach, trochę mokra droga i zaraz przód chcę uciekać na rondach itp. Do tego mam podstawowe alusy 6J i chyba ET 42 więc wygląda to komicznie...

Kolega miał 215/45/17 w A3 i autko nawet szło, ale boje się w moim A4 może być już za szeroko i zamieni się w jeszcze wolniejszego smoka niż jest teraz.

Pozdro

Dlatego polecam 205/50/17, jest węższa i tak nie odczujesz braku mocy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/16 zdecydowanie za małe koło, kupuj od razu min. 17" abyś potem nie żałował :wink:

Napisałeś to wyrwane z kontekstu - ja powyżej zacytowałem ci całą twoją wypowiedź co ewidentnie świadczy że odradzasz koledze 16-stkę nie dlatego że zły rozmiar 16-stki wybrał, tylko dlatego że 17-stka wygląda lepiej. Nigdzie nie napisałeś że należy zamontować 205/55/15 jeśli chce 16-stkę. Nie odwracaj kota ogonem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz ze zrozumieniem, za małe koło czyli zła średnica zew koła a zamiast 16 polecałem od razu 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz ze zrozumieniem, za małe koło czyli zła średnica zew koła a zamiast 16 polecałem od razu 17"

To teraz ma pełną informację, że jeśli się zdecyduje jednak na 16-stki - może założyć zgodne ze specyfikacją opony 205/55/R16.

jak chcesz to wejdz na moja audiczke i zobacz ja mam 16 tylko oponki 225/55 .. i wlasnie teraz mysle o jakies glebie ..

Taki rozmiar to zupełna "wydumka" niezgodna ze specyfikacją - koło ma o 20mm większą średnicę niż powinno mieć. Na razie to zamiast robić glebę wpierw zamień koła na odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...