Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 96' klimatronic kod 22.1


tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawdziłem wczoraj na klimatronicu kod c1 i wywaliło mi błąd 22.1. Podejrzewam, że to przez to iż kupiłem samochód bez sprężarki klimy, ale wcześniej wyswietlało mi 0.0, a więc żadnych błędów. Nie wiem czy chodzi o tą sprężarkę czy nie. Jak myślicie? Za wszelkie uwagi będę wdzięczny. 3majcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło poszukać. Te kody to:

22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa, *22.1 (zobacz poniżej)

22.3 Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, czasem przerwa

Znaczy to, że sprężarka cały czas nie chce się włączyć. Przynajmniej tak się mi wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris, to jedz do takich fachowcow co Ci znajda dziure. Maja do tego specjalny plyn czy cus, ktory wprowadzaja w uklad i po sprawie.

Zapomnialbym idz sie ladnie przywitaj i zapoznaj z regulaminem. W innym przypadku post zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uszczelnienie sprężarki sie wysypało, to wskaźniki UV nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hack ja kody mam. Nie musisz ich wypisywać. Sęk w tym, żeby je przeanalizować co dokładnie oznaczają i co się za tym kryje. Co oznacza ze komresor pozostaje wyłączony aż wyłącznik się zamknie?

P.S. Nie mam kompresora klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej bez demontażu i rozbiórki nie bardzo.

Jest jeszcze jedna sprawa. Test szczelności urządzeniem do obsługi klimatyzacji odbywa się na podciśnieniu, a normalny stan pracy układu to nadciśnienie.

Efekt (info od osoby, która to wykryła): nieskręcone (wogóle) węże po naprawie. Gaz ucieka bardzo szybko, urządzenie robi podciśnienie i nie wykrywa nieszczelności, bo węże są zasysane i się same uszczelniają. Po napełnieniu gazem podwyższa się ciśnienie w układzie i węże się rozpinają. Gaz ucieka.

Bez dokładnego oglądnięcia wszelkich połączeń niemożliwe do wykrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...