Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik 3.0 V6 Benzynowy - opinie


junior_tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie - proszę o opinie odnośnie silników montowanych w B6 - 3.0 V6 benzyna (220 koni?)

Jakie mniej więcej spalanie na takim silniku, czy są awaryjne, jakie mniej więcej koszty eksploatacji w skali roku? jak te silniki znoszą LPG?

z góry dzięki i Pozdrawiam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja moja 3.0 V6 jeżdżę już ponad rok i nic się nie dzieje niepokojącego,gazu nie wkładam bo po prostu twierdze że to jest przyczyną większości kłopotów z silnikami, poczytaj na forum to się sam przekonasz że większość kolegów ma kłopot

bo ma gaz, spalanie na trasie około 9l w mieście 15 i zależy czy masz ciężką nogę, ja dodatkowo ma Q i tiptronic to też zwiększa spalanie, poza tym super silniczek prosty bez żadnych turbin nie musisz się o nic martwic, ja czy robię km czy nie to olej zmieniam co roku i jest cacy, koszty utrzymania w normie rozrząd kompletny ( ina ) idzie na pierwszy montaż około 900zł + pompa wody, więcej nie pomogę bo nic więcej nie robiłem leje wachę i jeżdżę no i ten dźwięk silnika nie do opisania bajka, nie ma się co bać dużego silnika a przyjemność z jazdy nie zapomniana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taki motor od 4 lat nic nie robione tylko wymiana oleju rewelacja żadnej awarii polecam bez quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 3.0 V6 ASN z instalacją gazową w A6 z 2002 roku. Nie czuć różnicy między jazdą na benzynie a na gazie. Niestety ostatnio zaczął mu pobierać sporo oleju - w ilości 1l/1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...