Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc!! Kodowanie PASSATA B6


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich kolegów, chociaż zmieniłem niedawno auto to w grupie VAG pozostałem. Pacjent to PASSAT B6 2006 rok. Mam z nim dwa problemy i chciałbym prosić o pomoc - nie mrugają mi kierunki przy zamykaniu centralnego (co ciekawe mrugną kiedy domykam szyby z pilota) to pierwszy problem. Drugi problem to nie świecą lampki dolne w drzwiach (ostrzegawcze) - pytanie - gdzie i jak to zakodować?? Jeśli to pomoże to podam kody z miejsc, z których tylko będzie potrzeba. Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc!!

Do opisu innych aut niż Audi jest taki prefix [iNNE], a nie wstawiasz [ALL B7] pytając o Passata. - poprawiłem/chudineze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak WV w audi obydwie funkcje ustawiasz w MK tu masz opisane kodowanie co do lampek to może ich po prostu nie masz sprawdź czy są faktycznie czy są tylko odblaski

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy mogę jeszcze prosić o instrukcję przekodowania sterownika tak aby uaktywnić te dwie funkcje?? Nie bardzo rozumiem tego dodawania wartości - na czym to polega?? Widzę, że kierunki przy zamknięciu to +512 jak to zakodować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności co chcesz mieć aktywne i co dotyczy danego autka to te wartości dodajesz na początek sprawdź jakie masz kodowanie zapisz go i dodaj 512 i spróbuj zakodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w passacie B6 jest dlugie kodowanie, moduł kodujesz pomocnikiem kodowania VCDS.. wszystkie opcje są widoczne możesz je dowolnie włączać i wyłączać o ile obsługujeje moduł komfortu. oczywiście zapisz poprzednie kodowanie w razie W...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo!! :-) Już wszystko jasne!

---------- Post dopisany 09-07-2012 at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany 29-06-2012 at 08:33 ----------

Witam kolegów, mam jeszcze jedno pytanie apropo blokady kierownicy w passacie b6. W którym momencie ta blokada powinna zadziałać? Nie mam żadnych błędów, nie mruga mi nic na desce po wyjęciu kluczyka itp. ale niestety kierownica się nie blokuje. Co może być przyczyną braku blokady?? Gdzie ona powinna być zakodowana - w którym sterowniku i na jakiej pozycji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pasacie b6 nie ma typowej stacyjki i z tego co wiem blokada jest elektryczna i nie ma nic wspólnego z kluczykiem.

możliwe przepraszam za wprowadzanie w błąd już usunąłem niepotrzebny wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - szukam rozwiązania po prostu, jeśli ktoś może mi pomóc to bardzo o to proszę...

jeździłem Passatem B6 i jak dobrze pamiętam rygiel odblokowywał sie po włożeniu kluczyka a blokował się po wyjęciu... w A4 B8 jest tak samo. Czytałem na forum ze jakis mikrowłącznik pada i dlatego nie rygluje. Sterownik który to obsługuje to bedzie prawdopodobnie koło kierownicy.. w tym PDF masz pokazane jak zdemontowac i wymienić uszkodzony element.

http://itss.nazwa.pl/passat/naprawa_wspomagania_b6_3c.pdf

http://forum.vw-passat.pl/threads/32934-Problemy-z-blokada-kierownicy-i-odpalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...