Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Jaki system - przód i tył - jest 800zł


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o jakieś sugestie, pytanie jak w temacie.

Chcę tak:

- cztery głośniki takie same (2 przód, 2 tył) odseparowane

- rozmiar 160mm (będą dystanse)

- gwizdki tak aby pasowały w ori miejsca

Tuba i wzmacniacz, wygłuszenie to osobna sprawa finansowa, zależy mi na samych propozycjach na głośniki w drzwi. Piszcie co u was gra, dawajcie linki z allegro. Jeszcze spytam czy warto zmieniać okablowanie??

Na razie mój wybór padł na takie:

http://www.allegro.pl/item361248803_nowosc_2008_hertz_esk165_fv_24gw_dystan_wysylka.html

Tylko zastanawiam się czy tweetery wpasują się bez problemu w fabryczne miejsca :mysli: jeszcze nie rozbierałem boczków. Jaki tam rozmiar się mieści??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hertza DSK-165 i tez musze powiedziec ze ładnie graja , tweetery ci wejdą bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chcesz żeby ci bardzo dobrze grało to lepiej kup coś innego niż Hertze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chcesz żeby ci bardzo dobrze grało to lepiej kup coś innego niż Hertze

INNEGO ??

Ale co ? i Za ile ?

Spytam jeszcze, bo tak, z tyłu jest jakiś tam woofer ori i sobie jakoś tam gra. Jednak ja chcę wsadzić w to miejsce jakąś tubę.. no i właśnie.. Czy wystarczy odpiąć te przewody od ori woofera i podpiąć pod wzmacniacz a potem do tuby??? Czy może trzeba jakieś oddzielne wyjście z radia (Chorus mam by Grundig) robić pod tą nową tubę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chcesz żeby ci bardzo dobrze grało to lepiej kup coś innego niż Hertze

INNEGO ??

Ale co ? i Za ile ?

Spytam jeszcze, bo tak, z tyłu jest jakiś tam woofer ori i sobie jakoś tam gra. Jednak ja chcę wsadzić w to miejsce jakąś tubę.. no i właśnie.. Czy wystarczy odpiąć te przewody od ori woofera i podpiąć pod wzmacniacz a potem do tuby??? Czy może trzeba jakieś oddzielne wyjście z radia (Chorus mam by Grundig) robić pod tą nową tubę :?:

widzisz , jesli tacy koledzy jak audiii a4 ci tak doradzaja to jest to nabijanie postów a nie pomoc. Najlepiej napisz PW do froger34 lub nowakzg , oni sa w tym temacie obstukani powinni ci pomóc :th:

Z tego co tu czytałem na forum to w tej kasie rozejrzyj sie jeszcze za głosnikami Powerbass seria bodajze S6c ładnie gra. w kwestii podłaczenia suba tez ci moga doradzic. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci polece audiosystem ( nie dostaniesz tego na allegro ) ale mozesz pogadac z kuba wlasnie z carmanii i on ci to zamowi .... za ok400zl powinienes miec najprostszy zestaw ( 16cm + tweeter + zwrotnica )

jesli chcesz zobaczyc jak gra .... zapraszam do ZG :)

Hertz nie jest zly .... ale za ta cene wg mnie mozna duzo lepiej ;)

a powerbass .... ludzie go lubia ale wg mnie gra troche zbyt plasko :> ( ale to moze ja jestem wyczulony )

duzo jest fajnych firm jeszcze typu rainbow itp ... :) ( lecz sa to firmy niekomercyjne/ nie mediamarktowe i nie allegrowe ) wiec trzeba je zamawiac przez firmy zajmujace sie car audio :)

jakosciowo przewaznie stoja wyzej niz to co moze kupic kazdy na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i masz racje audiosytem :th: a nie jakieś tam hertzy , no najlepiej pod wzmacniacz bo nie wiadomo jakie głośniki aż tak dobrze pod samym radiem ci nie zagrają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl nad dobra 4 kanalowka ;)

polecam znowu to co mam bo jestem mega zadowolony i sluchalem juz muzyki z kilku wzmacniaczy i ..... polecam to co mam na stale czyli vibe slick a4 ;)

http://www.audio-system.de/audio/ <- strona audiosystem`u

http://www.vibeaudio.co.uk/ <-- strona vibe ( nie mylic z Lanzarem ktory tez wypuscil serie glosnikow i wzmacniaczy pod nazwa Vibe )[br]Dopisany: 21 Maj 2008, 15:26 _________________________________________________a najlepiej to posluchaj sobie zestawow kilku wlasnie np.

hertza

audiosystem`a

vibe`a

rainbowa

itp.... wtedy zobaczysz roznice

np. vibe ma w tanszych modelach strasznie mocne piszczalki co wg mnie nie jest dobre bo nie lubie igiel ....

hertz ogolnie na mnie szalu nie robi ....

rainbow jest ok ;)

a audiosystem to dla mnie glosniki idealne ... wszystkie tony i czestotliwosci sa tak wymierzone ze nie mecza uszu i naprawde potrafia fajnie zagrac [br]Dopisany: 21 Maj 2008, 15:29 _________________________________________________aha jesli chcesz zamowic audiosystem lub inne niekomerycjne firmy to polecam ci www.carmania.pl :) pogadaj z Kuba ... napewno sie dogadacie co do ceny :)

zreszta najlepiej ... napisz do niego spytaj sie co poleca itp itd... napewno mocno ci rozjasni sprawe

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle konkretna pomoc, :hi::notworthy: FORUM A4 :a4fan:

Szukam czystego i ciepłego brzmienia bez żadnych pierdów z głośników. Jeżdżę głównie z rodziną i nie rąbie muzą na całą dzielnice :wink4: Myślę też później o rozbudowie o DVD dla dziecka, ale to powoli.

Szukam więc audiosystem :th: mam nadzieję że 800zł starczy :mysli: (głośniki)

Skoro powinienem podpiąć pod wzmacniacz to jaki ?? Taki mały żeby gdzieś schować i nie drogi, może coś z allegro :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedrogi to ile siana chcesz na niego przeznaczyc ;> ?[br]Dopisany: 22 Maj 2008, 11:33 _________________________________________________jesli masz kupic tani wzmacniacz to juz wez carpowera

np.

http://allegro.pl/item364624882_carpower_hpb_604_kable_gratis_700_watt_fv_gw_od_ss.html

wystrzegaj sie jakis PEIYINGOW, BOSCHMANNOW, FIRSTOW, VOICE KRAFTOW

czy BLAUPUNKTOW ;P oraz innych najtanszych wzmacniaczy bo to co tam pisze ( moc ) a to co jest naprawde to dwie rozne bajki

wiadomo carpower tez szału nie robi ale juz jest lepszy niz tamte padła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj takie coś:

http://www.allegro.pl/item369486650_audiosystem_radion_165_klasa_szczytowa_.html

Warto :?:[br]Dopisany: 24 Maj 2008, 11:34 _________________________________________________Głośniki Audio System model RADION 165 (przód, tył)

Wzmacniacz 4ch. CARPOWER HPB 604 (dzięki, :notworthy:Nowak_zg )

Zostaje bass :mysli: tuba znaczy się i wzmacniacz

Może też Carpower tylko, że 2ch ??

I do tego jaka tuba ??

I zapytam jeszcze, bo mam w bagażniku po prawej stronie sub ori. Czy wystarczy odłączyć go i na tych kablach podpiąć wzmacniacz a potem tubę? Czy trzeba od radia "ciągnąć" (Horus mam) [br]Dopisany: 24 Maj 2008, 11:50 _________________________________________________Taki wzmacniacz do tuby:

Mocniejszy:

http://www.allegro.pl/item364141440_carpower_hpb_1502_kabel_zas_20_mm_gratis.html

Albo słabszy, bo tańszy :decayed: ale czy wystarczy na jakąś tam tubę ??

http://www.allegro.pl/item362686429_carpower_hpb_602_przew_gratis_sklep_kielce.html

Tuba tak do 500zł

Może: GROUND ZERO 400W RMS ale jak zwykle się nie upieram :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie tub tylko subwoofer

2. z glosnikow moge ci polecic za +/- 500zl :

EMPHASER`a ( koszt ok 600zl ) 500RMS - moj faworyt w tej klasie cenowej

Vibe Black Air II + ( ok 500zl ) 550RMS ( chwilowo mam nie narzekam )

Audiosystem ( nie pamietam modelu ) ale ma 350RMS chyba ( ok 500zl ) ( jak to audiosystem dobry jakosciowo i o ciekawym brzmieniu ( neutralnym i dobrym do kazdej muzyki ) )

poza moca rms patrz jeszcze na skutecznosc wyrazana w dB

podalem ceny samych glosnikow ( koszt wykonania skrzynki do nich pod wymiar i pod auto ok 150-250zl )

a co do wzmacniacza to lepiej wez ten mocniejszy ( koszt i tak niewiele ci sie zwiekszy calej instalacji bo carpowery sa dosc tanie a napewno lepiej pociagnie woofer.... )

powiedz jeszcze mniej wiecej jakiej muzyki sluchasz ?

jesli rapu to polecam Vibe`a

[br]Dopisany: 24 Maj 2008, 17:47 _________________________________________________

Warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dzięki kolego za zaangażowanie w sprawę :th: naprawdę duża to dla mnie pomoc.

Z tym subem to musimy jakiś kompromis cenowy wypracować :mysli: bo jak liczę to z 7-8 stówek pociągnie a ja bym wolał

tak z 500... no 600 ale to już góra :wink4:

Tak cały czas myślę czy nie odpuścić tylnych drzwi :mysli: i te kase przesunąć może na suba...

Jak to jest do końca, bo czytałem w kilku miejscach że jak masz dobre głośniki z przodu to to te z tyłu coś tam że niby

jakąś "scenę" psuja :?: o co kamon ? Czy dobry przód to wystarczy a jak się dokłada tył to nie jest to krok dalej w rozbudowie systemu w aucie tylko przesada.

Jak to jest

Cytat: qtper Dzisiaj o 12:02

Znalazłem dzisiaj takie coś:

http://www.allegro.pl/item369486650_a...stem_radion_165_klasa_szczytowa_.html

Warto question

Warto

w poniedziałek dzwonie aby się dogadać :th:[br]Dopisany: 24 Maj 2008, 20:29 _________________________________________________A słucham tak Rap i R&B [br]Dopisany: 24 Maj 2008, 20:30 _________________________________________________
powiedz jeszcze mniej wiecej jakiej muzyki sluchasz ?

jesli rapu to polecam Vibe`a

Czy chodzi Ci o Lanzar VIBE226 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie .... lanzar vibe to Gó*no to jest calkiem co innego niz VIBE

po prostu firma lanzar wypuscila serie ktora nazywala sie VIBE ( tak jak inna firma ) i to nieraz myli ludzi

....

tyl odpusc i lepiej zrob to porzadnie czyli:

przod + wygluszenie + kable + dobra 4 kanalowka lub 2x2 kanalowka i woofer z tylu

tylne glosniki wlasciwie nie sa potrzebne

ja ze tak powiem mam u siebie grube audio i tylnych glosnikow nie mam w ogole

za to z przodu mam 4x16cm bo to one nadaja scene muzyczna w aucie

zanim zadzwonisz po te audiosystemy ( co podales link ) spytaj tez Kuby z www.carmania.pl (tam masz kontakt ) czy nie da ci ich taniej

jak cos to powiedz ze polecil ci jego Pawel od Czarnej Audi A4 z Zielonej Góry.

[br]Dopisany: 24 Maj 2008, 20:44 _________________________________________________ps. jesli chcesz to przykulaj sie swoim klekocikiem do zg ( 140km masz ;p ) i ci dokaldnie pokaze jak graja audiosystemy u mnie zebys wiedzial czy je napewno chcesz

z tym ze to troche wyzszy model niz ten co podales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. jesli chcesz to przykulaj sie swoim klekocikiem do zg ( 140km masz ;p ) i ci dokaldnie pokaze jak graja audiosystemy u mnie zebys wiedzial czy je napewno chcesz

z tym ze to troche wyzszy model niz ten co podales

przemyślę, podzwonię, popytom :wink4: a może coś się jeszcze kasy dozbiera :naughty: myslę że lepiej poczekać a nie wioskę w aucie zamontować. Mam teraz obraz czego szukać :th:

Ty a może na montażyk dasz się namówić :drunk: :beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...