Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pedał sprzęgła nie odbija i chodzi lekko!!


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Koledzy problem polega na tym że pedał sprzęgła wpadł w podłogę, nie odbija i chodzi lekko. Zdarzyło mi się to trzeci raz w ciągu miesiąca, a ostatnio z dnia na dzień. Za każdym razem kiedy pedał został w podłodze po kilku godziach kiedy wsiadłem do auta wszystko było ok i mogłem jeździć dalej, pedał odbijał. Dzisiaj jednak minęło już trochę czasu a pedał nie działa. Płynu hamulcowego nie ubywa. Zorientowałem się, że problem tkwi w pompce sprzęgła lub wysprzęgliku tylko od czego zacząć żeby nie kupować wszystkiego naraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to bedzie wysprzeglik znajomy miał taki objaw tylko w b4 wymienił i było ok wiec u cibie bedzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na wysprzęglik jesli płynu nie ubywa pompka ok chociaż kiedyś w starej bmw pompka mi się zacierała jakby wpadł pedał i lipa po podniesieniu go po pewnym czasie pompka wracała do góry i pedał pracował normalnie może spróbuj odpowietrzyć najpierw zobacz co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sam problem od około 2 lat (wiem, że wsyd się przyznać) ale u mnie dzieje się to tylko przy wyższych temperaturach, tzn, powyżej 20 stopni, w chłodniejsze dni nie ma problemu. Teraz się ociepliło i problem wrócił, pedał opada sam, czasami lekko, do połowy lub rzadziej do końca.

Czy to też będzie wysprzęglik?

Może dziwne to sie wydawać, że ma na to wpływ temperatura otoczenia, no ale po dwóch latach obserwacji to raczej nie seria przypadków.

Aż tak uciążliwe to nie było bo samochód jest używany raczej w trasach niż w mieście więc za dużo nie muszę "pedałować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak to raczej wysprzęglik tak jak pisał tomasl91 dla pewności odpowietrz go u mnie był plastikowy odpowietrznik także trzeba uważać, aby się nie złamał. Ja odpowietrzałem bo wymieniałem sprzęgło i był odpinany całkiem wysprzęglik, pedał sprzęgła był bardzo miękki po wpięciu w miarę odpowietrzania robił się twardszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona została pompka przy pedale sprzęgła, auto sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...