Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzypia plastiki w okolicy drążka zmiany biegów oraz przy ruszaniu


wampir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi A4 1.8 96" i mam kilka problemów :)

1. Na nierownościach słysze skrzypienie plastików w okolicy drazka zmiany biegow po lewej stronie. Jak docisne mocno reką plastik to przestaje. Pytanie co można z tym zrobić? Jak to rozebrać ? Co posmarować ? Poratujcie...

2. Jak ruszam kierownicą na boki ( o kilkanascie stopni) to slysze skrzypienie. Dobiega jakby spod deski rozdzielczej albo maski. Nie potrafie znaleźć zaleznosci, kiedy sie pojawia.

A tak przy okazji czy ktos z Opola mogłby udostepnic VAG na sprawdzenie autka ?

Jak rozpoznac jaki mam konkretnie model Audi A4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dołączam się do 2 tematu, skrzypi jak bardziej gdzieś wilgoć złapie podejrzewam że przegłuby nasmarować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon w sprayu, rozebrać to co trzeszczy, psiknąć i cisza ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyzej ;] ja u siebie na wiosne bede to robic =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z dnia na dzień zaczęło skrzypieć w okolicy drążka zmiany biegów i po dwóch tygodniach miałem już nową skrzynię, ale skrzypiało na każdych nierównościach. Po wymianie skrzyni dźwięki ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie dotyczące tych skrzypień bo niedawno zaczęło mi coś skrzypieć ,najczęsciej skrzypi na nierównościach w okolicy radia (za radiem ) tak jak stara wersalka :) jakby plastik o plastik ocierał . Strasznie mnie to drażni !!! Jedni mówią że to amor albo sprężyna inni że wahacz tylko dziwi mnie to że w środku słyczać tą orkiestrę . Jeżeli ktoś wie co to może być prosił bym o pomoc

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem ze skrzypiącymi plastikami lecz on u mnie wygląda w ten sposób że zaczyna trzeszczeć od 3 tyś. obrotów. im większe obroty tym bardziej skrzypi właśnie gdzieś w okolicy drążka zmiany biegów lub sterowania klimy. dodam iż jak trzymam drążek i mocno go dopchnę w przód (np podczas 1 biegu) lub w tył (2 bieg) drgania są cichsze lecz wtedy dobiegają bardziej jakby od radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...