Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] 3,0tdi; zmiana oleju.


jacue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wreszcie jestem pelnoprawnym czlonkiem tego forum gdyz od wczoraj posiadam a4 3,0tdi quattro tiptronic kombi z 2005.

Samochod ma przejechane 150kkm i dopiero co mial wymieniony olej Castrol LL III (z wymiana co 30kkm), natomiast na na silniku jest informacja (fabryczny napis) iz rekomendowany to Mobil SHC 0w30.

W/g Centrum Informacji Klienta Audi moge przejsc na wymiane co 15kkm zmieniajac na Mobil Synt S Special V lub Mobil1 Turbo Diesel.

Na ktory olej przejsc; Mobil Synt S Special V czy Mobil1 Turbo Diesel?

Z góry dziekuje za odpowiedz.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ale odpowiedzi nie znalazlem i dlatego napisalem ten watek.

Czy ktos mi moze powiedziec ktory jest lepszy dla tego silnika: Mobil Synt S Special V czy Mobil1 Turbo Diesel?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ale odpowiedzi nie znalazlem i dlatego napisalem ten watek.

Czy ktos mi moze powiedziec ktory jest lepszy dla tego silnika: Mobil Synt S Special V czy Mobil1 Turbo Diesel?

PZDR

Porównujesz normę 500.00 do 505.00 (to taka mała podpowiedź)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej napisalem, dostalem informacje z Centrum Informacji Klienta Audi iz moge zmieniac olej co 15kkm wlewajac do silnika Mobil Synt S Special V lub Mobil1 Turbo Diesel.

Chce po prostu wybrac lepszy olej z Mobil'a dla tego silnika.

Prosze o wskazanie wlasciwego Mobila (z wymiana co 15kkm) dla tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej napisalem, dostalem informacje z Centrum Informacji Klienta Audi iz moge zmieniac olej co 15kkm wlewajac do silnika Mobil Synt S Special V lub Mobil1 Turbo Diesel.

Chce po prostu wybrac lepszy olej z Mobil'a dla tego silnika.

Prosze o wskazanie wlasciwego Mobila (z wymiana co 15kkm) dla tego silnika.

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t4705.0.html;highlight=3+0+tdi+olej

Sprawdź specyfikację oleju w swoim aucie. Powinna być w instrukcji. Jaki to silnik, na pewno BKN? Uzupełnij profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak silnik to BKN.

Nie moge znalezc info o specyfikacji oleju.

Jedynie co wiem to ze mial wymieniany w aso co 30kkm Castol LL III, na silniku jest fabryczny napis iz rekomendowany to Mobil SHC 0w-30. Natomiast chce wymieniac co max co 15kkm, tylko nie wiem na jakiego Mobil'a mam przejsc.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak silnik to BKN.

Nie moge znalezc info o specyfikacji oleju.

Jedynie co wiem to ze mial wymieniany w aso co 30kkm Castol LL III, na silniku jest fabryczny napis iz rekomendowany to Mobil SHC 0w-30. Natomiast chce wymieniac co max co 15kkm, tylko nie wiem na jakiego Mobil'a mam przejsc.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

PZDR

SAE 0w-30 to oleje LL (LongLife) wg mnie możesz teraz przejść na olej o specyfikacji VW 505.01

do silników diesel'a, które nie mają wydłużonego przeglądu. Zastanów się nad olejem MOTUL SPECIFIC 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Zastanawia mnie tylko czy przypadkiem Centrum Informacji Audi sie nie pomylili informujac ze moge przejsc na Mobil Synt S Special V, gdyz olej ten jest dedykowany dla pompowtrysku a 3,0tdi to common rail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka mała odnośnie wymiany oleju....

Kupilismy w zeszłym roku Sprintera 318 cdi.Gośc przyjechał na wymianę po 17000km bo zaświeciła mu się już inspekcja....

Ja przejechałem autem 35000 km i na inspekcji pozostało jeszcze 12000 km do wymiany oleju.... nieżle co nie?wymiana oleju co 50.000 km :kox: (jak by nie było jest to za***ista oszczędność bo 1 litra w Aso Shella Rimuli kosztuje 100 :blink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAE 0w-30 to oleje LL (LongLife) wg mnie możesz teraz przejść na olej o specyfikacji VW 505.01

do silników diesel'a, które nie mają wydłużonego przeglądu. Zastanów się nad olejem MOTUL SPECIFIC 505.01

Norma dla tego BKN'a to 507.00 i nie ma dla niej "zamiennika", wiec nie radzilbym lac oleju do PD'kow.

LLIII i wymiana co 12-15.000 max, im czesciej - tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to ze Mobil Synt S Special V jest dedykowany do pompowtrysku wcale nie jest najwazniejsze, i ze wzgledu na pozostale wlasciwosci tego oleju mozna go zastosowac do 3.0tdi. Bo jak inaczej wytlumaczyc to ze Centrum Informacji Audi zaleca ten olej do 3,0tdi BKN z wymiana NIE Long Life.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lać wg tego co piszą w instrukcji czyli olej spełniający daną normę VW i nie sugerować się niczym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...