Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzyt przy ruszaniu ale tylko zaraz po odpaleniu silnika


Wolverine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

przepraszam, że pierwszy post i już z problemem :)

Problem objawia się tak, że zawsze po uruchomieniu silnika i rozpoczęciu jazdy do przodu (tylko do przodu), słysze taki zgrzyt (czami 100ms, czasami 500ms), dokładnie taki sam jak przy aktywującym się ESP. Nie ma znaczenia czy naciskam pedał gazu czy po prostu puszcze hamulec - dzieje się to zawsze po przejechaniu 2-3m - 2 razy też zdarzyło mi się jak auto przy tym zaboksowało (tak jakby silnik się zadławił). Czuje też efekt tego na pedale hamulca. Jak już to pstryknie to później jest wszystko OK - mogę jeżdzić, ruszać, przełączać biegi (łącznie z P). Nie ważne też czy kierownica jest skręcona czy nie.

Pierwszą myślą był multritronic, auto mam od niedawna (ok 2m-cy) a poprzedniemu właścicielowi skrzynia się wykrzaczyła, co dokładnie - nie wiem, wiem, że przy naprawie (ok 20tys temu) był wlany nowy olej (niestety nie wiem jaki) i filtr (za 100zł - czyli ten w środku jak mniemam). Moduł od skrzyni zgłosił:

18201 - Transmission Output Speed Sensor 2 (G196): No Signal

P1793 - 000 - - - Intermittent

nie wiem czy to nie pozostałość po awarii poprzedniego właściciela - skasowałem i sprawdze czy błąd wróci. Trybu awaryjnego nie uświadczyłem odkąd mam auto. Skrzynię niby "adaptowałem" sam na oko (tj bez VAGA) i cholera wie czy zaskoczyło czy nie, ogólnie jakoś specjalnie nie szarpie, nie ma laga przy ruszaniu.

Ok 10 zmieniam ATF aby mieć pewność co i od kiedy tam jest.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to jest test esp który się aktywuje po każdym uruchomieniu silnika na własnie pierwszych metrach... wg mnie to normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam... Jak cofam najpierw i jadę do przodu to słyszę ten zgrzyt jakby ABS zadziałał :decayed: Czyli się nie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...