Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

VW Passat B5 AFN dziwne objawy silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Szukam pomocy na forach i tak znalazłem wasze kolega mi polecił :)

Posiadam VW Passata B5 1,9 TDI AFN 110 1999 rok kombi i mam bardzo dręczący mnie problem a mianowicie podczas gaszenia samochodu trzęsie nim ale podkreślę że nie za każdym razem. Wymieniłem poduchy, koło dwu masowe pomóżcie :)

Pozdrawiam

Opublikowano

to diesel trochę telepnie budą jak się gasi

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem ale czasem jak go gaszę to wcale nie drgnie :)

Opublikowano

może ci się wydaje, u mnie telepnie budą i to jest raczej norma

Opublikowano

a gasisz go na wduszonym sprzegle czy róznie ...??

Opublikowano
  • Autor

Gasze go bez wciśniętego sprzęgła i nie wydaje mi się bo trzęsie dosyć mocno :)

Opublikowano

obadaj wydech czy gdzieś nie jest skrzywiony i plecionkę, możesz wymienić wieszaki wydechu bo to mały koszt

Opublikowano
  • Autor

Wydech, plecionka i wieszaki w dobrym stanie a może to coś z odcinaniem paliwa ??

Opublikowano

gaś i zapalaj go przy wćiśniętym sprzęgle nie będzie rzucać trudno czasem zdiagnozować inni piszą że poduszki pod silnikiem a jeszcze inni co innego

Opublikowano

Gaś i zapalaj na wciśniętym sprzęgle bo Koło dwu masowe szlak trafi.

Opublikowano

jeżeli masz wrzucony bieg wypadało by wcisnąć sprzęgło ale na luzie wciskanie sprzęgła pomoże tyle co umarłemu kadzidło, ja nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków takiego zapalania, a zagłębiając się bardziej ten sposób sprzyja dwumasowi bo jest sztywniej, więcej elementów przejmuje uderzenie rozruchu, a im łagodniejszy rozruch tym lepiej dla dwumasu, kosztem rozrusznika i aku, dwumas bardzo nie lubi jak auto zapala kulawo, za niskich obr na wysokim biegu i zamulania, im ostrzej jeździsz tym dłużej dwumas pożyje, targanie budą przy gaszeniu to wyłącznie wina poduszek silnika ale skoro zostały wymienione no cóż, ja wymieniłem wszystko możliwe na nowe ori, moje stare wieszaki wydechu 15 letnie też wyglądały idealnie, wymieniłem i auto przy ruszaniu bez gazu mniej drżało, przy gaszeniu po wymianie wszystkich poduszek i gruszki z przodu(i ustawienie jej jak należy) jak ręką odciął, ale to tdi, minimalnie zatelepać ma prawo, a jeżeli ktoś chcesz by nic nie telepało jak w benzynie jest tylko jedno kosztowne wyjście:)

Opublikowano

moj afn tez szarpnie sie troche przy gaszeniu, jak chyba wiekszosc tdi bez klap gaszacych

Opublikowano

co do plecionki - to ze wyglada- cała - nie widac sladów spalin to nie szkodzi. u mnie tez nie było sladów spalin a telepało. tez nie chciałem zmieniac ale jednak postanowiłem i problemy znikły...

Opublikowano
  • Autor

Witajcie,

W tym miesiącu postaram się wymienić elastyczny łącznik rury wydechowej i zobaczymy :) co wy myślicie o zaślepieniu egra ?? w tym silniku >?

coś by to dało ??

Opublikowano

Witam

Wiem ze napisze tu inaczej niz koledzy, ale...

U mnie (dzieki Bogu) nic nie telepie. Obojetne czy przy zapalaniu czy przy gaszeniu auta.

Mozna postawic pelna szklanke wody na masce i nic sie nie wyleje.

Wiec jednak jest mozliwe zeby nie telepalo.

Ale dlaczego to tego nie wiem.

Opublikowano
Witam

Wiem ze napisze tu inaczej niz koledzy, ale...

U mnie (dzieki Bogu) nic nie telepie. Obojetne czy przy zapalaniu czy przy gaszeniu auta.

Mozna postawic pelna szklanke wody na masce i nic sie nie wyleje.

Wiec jednak jest mozliwe zeby nie telepalo.

Ale dlaczego to tego nie wiem.

Koleżanko przy automacie jest sprzęgło chydrokinetyczne jeśli zwykły automat i prawdopodobnie niema dwumasy więc niediwne że nie telepie

Opublikowano
Witam

Wiem ze napisze tu inaczej niz koledzy, ale...

U mnie (dzieki Bogu) nic nie telepie. Obojetne czy przy zapalaniu czy przy gaszeniu auta.

Mozna postawic pelna szklanke wody na masce i nic sie nie wyleje.

Wiec jednak jest mozliwe zeby nie telepalo.

Ale dlaczego to tego nie wiem.

Koleżanko przy automacie jest sprzęgło chydrokinetyczne jeśli zwykły automat i prawdopodobnie niema dwumasy więc niediwne że nie telepie

Acha, no to super... Teraz juz wiem.

Dziekuje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.