Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z długą śrubą w zwrotnicy, nie można jej odkręcić.


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś miał już taki problem z śrubą, która trzyma górne wahacze we zwrotnicy w audi b6? Nie mogę jej ruszyć, nakrętka poszła i nie chcę jej ukręcić. Wiem że zwrotnica jest z alu i jest dość delikatna, a młotkiem czy palnikiem to można narobić biedy. Nie mam już pomysłu. Żadne wd40 nie pomaga. Muszę to wyjąć, bo wymieniam łożysko i trzeba to wrzucić na prasę bo też nie chce wyskoczyć ze zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej skołuj jakis sciagacz do lozyska, ono jest przykrecane, wymienialem kiedys i odkrecilem tylko półoś i dalo sie zrobic.. Ta górna śróba jest prze...próbuj krecic i uderzac ja w gwint.. jesli sie nie da to niestety demontaż całej zwrotnicy z amortyzatorem i niestety palnik i trzeba podgrzać.. ale wtedy górne wachacze mówią papa.. wiec ja bym sie zastanowil dwa razy na twoim miejscu.. jesli juz ja wybijesz to nowa nasmaruj smarem miedziowym i w przyszlosci nie bedziesz mial takich problemów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.myślałem o palniku ale mam górne wahacze jeszcze ok. wyjąłem całą kolumnę ze zwrotnicą i wrzuciłem na prasę. Łożysko wyskoczyło bez problemu, otwór wyczyściłem papierem ściernym a nowe włożyłem na smarze miedzianym. mogłem wyjąć półośke ale bez kanału to trudne albo niemożliwe. Następnym razem robię to na kanale będzie szybciej, wygodniej i zrobie sobie ściągacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik pozostaje kolego niestety :kwasny:

otwór na tą śrubę kontrującą wahacze górne ma bodajże średnicę 10mm więc po nagrzaniu młotek i coś o rozmiarze fi 10 się przyda do wybicia owej śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...