Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Boczne poduszki powietrzne - pytanie


perlacco

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z pozoru banalne ale: samochod ma 4 poduszki powietrzne (tak wynika z VINU - sprawdzone w VW-Audi) ale z boku siedzen nie ma nigdzie charakterystycznego kawalka plastiku z napisem "AIRBAG" - tylko jest umiejscowiony pod tapicerka. wlasciciel mowi ze w razie wystrzalu tapicerka sie rozrywa. Powiedzcie czy jest to mozliwe bo ja do tej pory widzialem tylko poduchy na zewnatrz tapicerki siedzen. Aha - poszycia przednich siedzen ma na oparciu male skórzane metki - podobno to tez znak ze w aucie sa boczne poduchy.

Dzieki z gory za wszelki info

Jesli ktos widzial takie rozwiazanie w innym A4 to dajcie znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perlacco, no ja mam tylko metki i w B5 tak jest w B6 chyba podobnie, a poduszki sa bo po przejechaniu reka wyczuwalna jest poducha. przy wystrzale prawdopodobnie albo tapicerka albo na szfach sie rozrywa.

Jesli to dotyczy Twojego rocznika 95r. to nie chce mi sie wierzyc, ze ma 4 poduchy ale moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perlacco, poduchy sa niby od modelowo 98r. moj jest 09.97 i mam w standardzie bo mam tez modelowo 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perlacco, no to na to wychodzi, ze kladli poduchy ciut wczesniej. Model 98 poznasz po ladniejszej kolorystycznie tapicerce, ladniejszej kierownicy co tam jeszcze bylo nei pamietam na ta chwile.

Ja mam standard mozna powiedziec: 2x el. szyby, el. lusterka i podgrzewane. klimatronic, ABS, EDS, podlokietnik przod, tyl i co tam wiecej chyba nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perlacco, no ja mam tylko metki i w B5 tak jest w B6 chyba podobnie, a poduszki sa bo po przejechaniu reka wyczuwalna jest poducha. przy wystrzale prawdopodobnie albo tapicerka albo na szfach sie rozrywa.

Jesli to dotyczy Twojego rocznika 95r. to nie chce mi sie wierzyc, ze ma 4 poduchy ale moze.

po 2 liftingu juz sa naszyte skórzane "łatki" z napisem AIR BAG ....

952494636sf8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky: a czy masz na drzwiach kierowcy naklejke z "data waznosci" poduszek?

ta ktora zamierzam kupic ma taka etykietke a to jest na pewno rok modelowy 1997 - wychodzi na to ze w 1997 roznie wkladali poduchy w zaleznosci od cen gęsiego smalcu:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky: a czy masz na drzwiach kierowcy naklejke z "data waznosci" poduszek?

To poduszki moga sie przeterminowac :?: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma naszytych napisów "airbag", choć poprzedni właściciel zapierał się, że są boczne poduszki. Uznałem to za bajer i uznałem, że ich nie ma. Ale teraz po Waszej rozmowie znów nabieram wątpliwości. Jakoś muszę to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja firma na napełniacze do poduch daje 15 lat gwarancji i tyle są trzymane dane o każdej sztuce jaka wyprodukujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to was troszke zdziwie moze ale ja mam autko z 12,96 modelowo jest 97 i mam 4 jaski :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky: a czy masz na drzwiach kierowcy naklejke z "data waznosci" poduszek?

ta ktora zamierzam kupic ma taka etykietke a to jest na pewno rok modelowy 1997 - wychodzi na to ze w 1997 roznie wkladali poduchy w zaleznosci od cen gęsiego smalcu:):):)

zapomnialem dzisiaj sprawdzic ... jutro to zrobie .....

P.S ale pierwszy raz słysze o czyms takim .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to okres ich waznosci to 14 lat - i to by sie w sumie zgadzalo bo etykieta mowi o wymianie poduch w 2011 a auto jest z 97r.

potwierdzam u mnie tak samo naklejka jest na słupku oryginał AUDI (czarna, białe napisy) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam z 04. 1997 i podobno sa 4 poduchy tzn ma czarne metki na dole fotela i po zmacaniu wydaje sie ze cos tam siedzi, tylko jak sprawdzalem kody z wlepki w bagazniku to wychodzi ze powinienem miec sportowe fotole, i tutaj pojawia sie pytanie kto co i jak kombinowal. :?: :?: :?:

Na lewym slupku jest czarna wlepka z data waznosci poduszek do 2011 ale tylko jest tam mowa o czolowych.

Ma ktos moze kod jaki powinien byc w przypadku posiadania 4 poduch, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze kod jaki powinien byc w przypadku posiadania 4 poduch, pozdro

4X1 = side airbag front

dotyczy modelu 2000, nie wiem czy w starszych jest tak samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...