Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak mocy - dziwne objawy turbo


_Solar_

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moja audiczka...a mianowicie padlo mi chyba turbo ;( nie czuje mocy podaczas jazdy..objawy sa takie ze przez jakies pierwsze pol godziny jazdy nie czuje mocy..dopiero pozjniej odczuwam jak by sie turbina zalaczala.A w dodatku przez pierwsze 5 do 10 minut jazdy strasznie mi kopci na czarno a pozniej jest ok.Czy wie ktos co to moze byc za przyczyna?? I czy orjetuje sie ktos z was gdzie regeneruja turbiny w Lublinie lub okolicach ?? opcja ''szukaj'' niestety duzo mi nie pomogla :confused4: pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dzieje sie niezalezenie od temperatury silnika ... ???

wnioskuje ze furmanka odzywa po osiagnieciu temp roboczej ?

tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezaleznie od temperatury to sie dzieje nie wazne czy silnik zimny czy cieply.. bo jak np: jak jade gdzies na miasto zlapie mi juz zadana temp i jak za 5 minut wroce odpale auto...to mocno dymi czarnym a pozniej jest ok tak samo z turbo sie dzieje...nie wiem co jest z nia nie tak...kolezka mechanik stwierdzil ze kierownice mogly sie zapiec(polecil mi regeneracje) i dlatego turbo mi nie ciagnie...a czy jak bede jezdzil dlugo na zepsutym turbo to beda jeszcze z tego jakies problemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezaleznie od temperatury to sie dzieje nie wazne czy silnik zimny czy cieply.. bo jak np: jak jade gdzies na miasto zlapie mi juz zadana temp i jak za 5 minut wroce odpale auto...to mocno dymi czarnym a pozniej jest ok tak samo z turbo sie dzieje...nie wiem co jest z nia nie tak...kolezka mechanik stwierdzil ze kierownice mogly sie zapiec(polecil mi regeneracje) i dlatego turbo mi nie ciagnie...a czy jak bede jezdzil dlugo na zepsutym turbo to beda jeszcze z tego jakies problemy??

niech kolega zapnie Vag'a i zczyta bledy ... a i przy okazji zrobcie dynamiczne ...

teraz to wrozymy z fusow [to samo tyczy sie mechanika :naughty:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh...kolego spanky trzeba miec dostep do tego VAG'a lub znac kogos kto go ma :gwizdanie: a co do diagnostyki to mam znikome wiadomosci na jej temat :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarek szukaj na Forum kogoś z Twoich rejonów kto ma Vag'a do zrobienia logów :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno znalazlem jedna osobe z mojego regionu kto potrafi robic logi :) w niedziele jest spocik w Lbn na ktorym mam zamiar sie zjawic i moze uda mi sie dokonac logow przy pomocy kolegow :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki!!! podobny problem.. dzsiaj zuwazylem ze na zimnym silniku auto nie ma mocy... turbina sie nei zalacza:( i przy zmianie biegow sluszalne jest takie cykanie gdzies przy bezpiecznikach... gdy silnik cieply problemu nie ma:( dodam ze ostatnio byl wymianiany rozrzad ... ale nie wiem czy to ma cos wsplnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilem wlasnie od kolesia.. podlaczyl pod komputer.. i nie wykazalo zadnegobledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. sluszalne jest takie cykanie gdzies przy bezpiecznikach...

tez mam takie cykanie, kiedy stoje nic nie słychac, kiedy ruszam cykanie nastepuje im wieksz predkosc

tym czestotliwosc cykania rośnie az wreszcie przestajee (chyba powyzej 2 tys, obrt.)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tylko kwestia bledow ale i logow.

mozna przyjrzec sie dobrze dolotowi czy jest szczelny, oraz sprawdzic przewody podcisnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...