Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pomoc w uruchomieniu klimy.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Odkad kupilem A4 nie dziala w niej klima.

Chcialbym ją uruchomić. Kupilem pasek, gdyz go nie bylo, zalozylem i przy odpaleniu auta jest "swierszczenie" (kuzyn stwierdzil, ze swierszcze zamontowalem w aucie). Pojezdzilem dwa dni tak i nic nie ruszylo. Po wlaczeniu platku sniegu na panelu klimatyzacji auto jakby nie reaguje. W poprzedniej audi lekko obroty jednokrotnie zafalowaly (przy wlaczeniu, czy wylaczeniu) a tutaj nic sie nie dzieje... Co polecacie? Demontaz kompresora?

Opublikowano

Witaj kolego,przyczyn może być wiele może brak czynnika,może jakiś czujnik,może masz nie ten panel klimatronika.Podepnij VAG-a na pewno jakieś błędy wypluje,od czegoś trzeba zacząć.

Opublikowano
  • Autor

Bledow zadnych nie bylo jak podpinalem kilka miesiecy temu VAGa. Teraz jak zalozylem pasek to nie sprawdzalem.

Jedno co wiem to na 100% nie ma czynnika . Ale nie chcialbym go uzupelnic nie bedac pewnym, ze bedzie dzialalo, szkoda pieniedzy.

Za pomoca VAG'a moge sprawdzic sprezarke i inne elementy klimy nie majac czynnika?

Opublikowano

Nabij azotem,poczekaj z 30 min. i jak nie będzie jakiejś nieszczelności można śmiało nabić kompleksowo,czynnik,olej i barwnik.Na sucho nie ma co próbować bo można sobie niepotrzebnie narobić kosztów.Można sprawdzić za pomocą VAG-a choć to nie jest zalecane.

---------- Post dopisany at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ----------

Skoro masz pustą klimę warto by od razy wymienić osuszacz i dławik-dysza rozprężna.

Opublikowano
  • Autor

Wszedlem pod auto i co sie okazuje:

- Osuszacz zakurzony, wyglada jakby siedzial w aucie od poczatku jego skonstruowania...

- Od tylu sprezarki (od strony kabiny) jedna srubka wystawala tak, ze dokrecilem ja recznie, a pozniej narzedziami,

- Jeszcze do 6 dni temu pocil mi sie silnik z pokrywy zaworow, wiec duzo rzeczy jest tam w oleju i nie wiem czy to jeszcze ten olej z pokrywy czy ze sprezarki, tak czy owak uszczelki pod pokrywa zostaly wymienione, a sprezarka i inne elementy wyczyszczone z oleju (niedokladnie, ale na tyle ile moglem),

- Zastanawia mnie nastepujacy fakt - przewody wychodzace od strony chlodnicy sa zaslepione [ponizej zdjecie, stojac przodem do maski auta - weze znajduja sie po prawej stronie, a swoj poczatek maja z lewej (nie wiem czy to ma jakikolwiek zwiazek, ale chcialbym sie dowiedziec)]. Tak ma byc w oryginale?? Z tych wezy tez cos leci, poca sie...

201207211265.jpg

---------- Post dopisany 23-07-2012 at 16:17 ---------- Poprzedni post napisany 21-07-2012 at 21:33 ----------

Zrobilem zdjecia. Obieg wyglada na zamkniety... Spojrzcie prosze:

20120723069.th.jpg

20120723068.th.jpg

20120723067.th.jpg

20120723066.th.jpg

20120723065.th.jpg

20120723064.th.jpg

20120723063.th.jpg

Na ponizszym zdjeciu widac ze brakuje wiazki, widocznie jakis czujnik powinien sie tu znajdowac:

20120723062.th.jpg

Opublikowano

Jeżeli klime masz nieszczelną to nikt cię nie skasuje za gaz bo maszyna najpierw sprawdzi szczelność - czy układ trzyma ciśnienie a później nabija gaz więc żeby ci to działało i tak musisz nabić - ja bym zaczął od nabicia i sprawdzenia wtedy co się będzie działo :decayed:

Opublikowano
  • Autor

A nikt nie jest w stanie stwierdzic czy to jest kompletna klima czy czegos brakuje?

Bo jesli te dwa weze ktore wrzucilem w trzecim poscie nie sa od klimy to i tak i tak bede musial znalezc od czego one byly...

Te fotki ktore wrzucilem w 5 poscie sa tylko od strony pasazera i wydaje sie, ze obwod klimy jest zamkniety (na moje nie fachowe oko), a te weze z trzeciego posta znajduja sie po stronie kierowcy... Mowi to cos komus? Albo ktos kto ma 1z albo AFN'a nie wszedlby pod auto i nie zobaczyl co ma pod silnkiem po stronie kierowcy podlaczone metalowymi wezami?

---------- Post dopisany 24-07-2012 at 15:03 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2012 at 18:16 ----------

Naprawde nikt nie jest w stanie pomoc?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.