Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie oleju i przejechaniu kilku km paruje turbo... POMOCY, co robic??


SowaBezOka

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc!

Po wymianie oleju i przejechaniu kilku km paruje turbo... Tzn tylna czesc turbo, jak splunalem to syczalo, tak bylo gorace... Co moze byc przyczyna?? Jak to naprawic?

Jutro mam do przejechania 300km, prosze o pomoc... :facepalm:

Silnik to 1Z zalany olej to 5w40, nie wiem co bylo wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo się nagrzewa bo jest napędzane spalinami z silnika. Określa się nawet część zimną to znaczy tą odpowiedzialną za doładowanie i część gorącą napędzającą turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nigdy nie lecial dymek z niego jak otworzylem maske...

czy poprostu jest mozliwosc, ze jakies krople spadly w tym czasie i dlatego parowalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, dzieki za pomoc.

Wezykiem przelewowym od wtryskiwaczy sie zajalem podczas wymiany oleju. Otoz jest on u mnie jak sie przed chwila okazalo zaslepiony i popekany. Wiec przypadkiem lalo sie paliwo przy pierwszej jezdzie po wymianie oleju (naszczescie bylo to jakies 1.5km). Wyczyscilem wszystko, zalozylem nowa zaslepke wtryskiwacza przelewowego i przejechalem sie kilka km. Nic dziwnego sie nie dzialo, a turbo juz nie parowalo.

Teraz jest problem tego typu, ze zalalem 6litrow ropy, przejezdzilem troche po miescie i spalanie na fisie wskazuje mi 51/100 czasem spada do 50/100 ... Przed wczoraj odlaczalem akumulator i wczoraj jak podlaczalem to rowniez nie wydawalo mi sie normalne spalanie (acz nie patrzylem uwaznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechalem 350km zalewajac 20 litrow ropy. Spalanie caly czas wskazuje na 50/100 ~ 51/100 .

Wskazowka nie wskazuje jeszcze rezerwy, komputer jej rowniez nie pokazuje. Na fisie spalanie tak jak wyzej napisalem, oraz informacja ze paliwa starczy na 30km. Dziwne to troche, postaram sie podpiac VAGa i moze jakies bledy w liczniku sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...