Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to dwumasa??


RonM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu pokazało mi się metaliczne cykanie. Słychać je na postoju oraz w trakcie lekkiego przyspieszania. W trakcie przyspieszanie wydaje się być bardzie wyraźny. Można go też mocniej usłyszeć jak na postoju poruszy się kierownicą i jest obciążenie na silnik. Mam pytanie czy to jest dwumasa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpie podczas ruszania przy włączonej klimatyzacji i rozgrzanym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na włączonej klime są bardzo duże wibracje i tak samo podczas ruszania :/

---------- Post dopisany at 11:05 ---------- Poprzedni post napisany at 11:02 ----------

jeszcze dodam że w okolicy 1500 obrotów pojawiło się brzęczenie... próbowałem zlokalizować je ale bezskutecznie:/ i słychać je podczas schodzenia z obrotów oraz jadąc równą prędkością w okolicy 1500 obrótów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy gaszeniu jest metaliczna stukanie?

na biegu jałowym słychać jak by pociąg jechał po torach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro nagram filmik jak to cyka i wrzucę na neta :)

---------- Post dopisany 24-07-2012 at 11:11 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2012 at 22:32 ----------

nagrałem dzisiaj filmik jak to słychać podczas przyspieszania

---------- Post dopisany 02-08-2012 at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany 24-07-2012 at 11:11 ----------

Potrafi ktoś odpowiedzieć czy to są objawy padającej dwumasy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro nagram filmik jak to cyka i wrzucę na neta :)

---------- Post dopisany 24-07-2012 at 11:11 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2012 at 22:32 ----------

nagrałem dzisiaj filmik jak to słychać podczas przyspieszania

---------- Post dopisany 02-08-2012 at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany 24-07-2012 at 11:11 ----------

Potrafi ktoś odpowiedzieć czy to są objawy padającej dwumasy??

Wydaje mi się, że to popychacze hałasują a nie żaden dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popychacze wymieniałem jakieś 15 tys km temu i założyłem INNA :) możliwe żeby tak szybko padły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popychacze wymieniałem jakieś 15 tys km temu i założyłem INNA :) możliwe żeby tak szybko padły??

To nic nie znaczy jak kupiłeś podróbki INY to wszystko jest możliwe. Hałas ten z dwumasem według mnie nie jest związany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam słychać tak od 17 sek takie lekkie stukanie może byc dwumas jak wybite są już sprężyny tłumiące to jedna część koła dwumasowego tłucze o drugą i słychac stuki, powinno byc dobrze słychac przy odpalaniu i gaszeniu silnika wtedy jest największe jebnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny objaw.... i wymieniłem wszystkie 4 poduszki pod silnikiem i skrzynia ...silnik duzo mniej chodzi po komorze przód tył.... skrzynia się inaczej zachowuje.. i takie stuki ustały jak ty opisujesz .... mi dodatkowo przy gaszeniu i odpalaniu silnik wpadał w wibracje ze trzepało całą budą, wszystko ustało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w dodatku pojawiło się jeszcze jakieś brzęczenie które było słyszane od 1500 obrotów a teraz już słychać je od 1200 obrotów do 2000 tys obrotów. Słychać je jak w zakresie tych obrotów trzyma się auto na stałej prędkości obrotowej na postoju jak i zarówno w jeździe. Przeszukałem całą komorę silnika i nic nie znalazłem.... dzisiaj nagram filmik z tym brzęczeniem może to jest z tym powiązane

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 07:51 ----------

Nagrałem filmik z tym brzęczeniem

Może to ma coś wspólnego też z tym cykaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedz na kanał odpal silnik i słuchaj skąd dochodzi dzwięk jeśli z okolic skrzyni, sprzęgła to masz wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...