Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przyprowadzenie auta z nimeiec


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. w tamta niedziele przyjechałem audi a4 z niemiec. nie wpisałem w umowe daty ,ceny i nie podpisałem sie. a niemca podpisa i wszystko jest i w poniedziałek wybrałem sie do uniqa opłacic go na miesiac. (zapłaciłem, 65zł) i teraz np jak mi sie skaczy ubezpieczenie to bede mogł go przedłuzyc.?? Bo mi znajomy mowił ze tak własnie robił jak kasy nie miał, opłacał go a poznij jak chciał go zarejestrowac to wpisał w umowe date jaka chciał i podpis i normalnie przerejestrował na PL. jakie macie zdanie na ten temat?? a i jeszcze jedna umowe mam polska /niemicka tak ze tłumaczyc nie trzeba a brief duzy musze tłumaczyc czy tez nie?? pierwszy raz robie takie cos tak wiec moze ktos mnie poprawic lub wytłumaczyc był bym wdzieczny.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie umowę polską na auto z Niemiec też kazali tłumaczyć , BRief przetłumaczyć musisz , ale co do umowy , to zalerzy od wydziału komunikacji , ja miałem regółkę że zapoznałem sie ze stanem technicznym że jest mi znany że nie sprawdzam auta w serwisie lub stacji diagnostycznej (w niemczech), i że niewnoszę żadnych zastrzeżeń i paniusia w wydziale komunikacji , po przeglądzie dopuszczającym do ruchu skierowała mnie na dodatkowy przegląd poszerzony powypadkowy bo jest prawdopodobieństwo że auto jest powypadkowe , a auto dodatkowo przyjechało na kołach , z ważnymi tablicami i ubezpieczeniem.

Nawet interwencja u jej przełożonego nie pomogła , bo ona jest "Bogiem" jak powiedziała że tak ma być to tak ma być.

Kiedyś nawet potwierdzone xero przez notariusza nie wystarczyło do zarejestrowania , dopiero jak sobie sama skserowała z oryginału i przystawiła swoją pieczątkę za zgodność z oryginałem , to wtedy dokument był ważny.

Tak że co wydział komunikacji to inne przepisy a Jedna Polska i jedno rozporządzenie Ministra Transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie nap. przeglad niemiecki skaczył w maju to bedzie miało jakis wpływ na zarejestrowanie??

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

a np jak w brifie jest napisane w rubryce przeglady maj 2012 to przeglad skaczył sie w maju?? czy był robiony w maju?? bo nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie wykupione na miesiac i tyle... dalej juz nie mozesz... albo rejestracja albo stoi w garazu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGIC87 kto ci takich głupot naopowiadał 3 dni temu wykupiłem na kolejny miesiac ubezpieczenie i nie było z tym problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję ubezpieczyciela. Auto na miesiąc można ubezpieczyć TYLKO raz tak jak napisał kolega wyżej. Tablice masz ori niemieckie czy takie z paskiem żółtym lub czerwonym z boku?? Jeśli z apskiem to nawet po ubezpieczeniu nie możesz jeździź tym autem. Mi kiedyś a3 policja chciała na hol wziąć bo powiedział, że ubezpieczenie można wykupić tylko na czas ważności daty tablic czasowych. Jeśli mamy żółty pasek ( a takie są najczęściej) to tylko 5 dni po kraju można jeździć i żadne ubezpieczenia nie pomogą bo tak jak powiedział mi wtedy naczelnik wydziału ruchu drogowego do którego udałem się na drugi dzień po spotkaniu z policją auto po tym czasi nie jest zarejestrowane ani w polsce ani w niemczech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGIC87 kto ci takich głupot naopowiadał 3 dni temu wykupiłem na kolejny miesiac ubezpieczenie i nie było z tym problemow.

sprowadzałem troche AutL...:wink:

chyba ze cos sie zmieniło to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem swoje Audi we wrześniu 2008 to też sobie ubezpieczenie przedłużałem, a zarejestrowałem go dopiero w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blachy mam ori (bez zadnych pasków). jak ten koles dzwonił do kierownika czy moge przedłuzyc to powiedział ze moge i opłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...