Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BMW 320d E91 ;)


Jordi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak panowie wiecie moje A4 zostało rozbite... jedynie co mogę powiedzieć to że zostało w rodzinie ;) A ja od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem E91! Wiem, wiem pewnie się zastanawiacie; Po co 24 letniemu kawalerowi Kombii? Ale gdy człowiek ogląda już z kolei 10 czy 11 auto i ciągle się zawodzi to już nie patrzy się na swoje upodobania, ale bierze to co się kupy trzyma...

A więc może coś o aucie.

Auto zostało sprowadzone z Belgii ( o ile dobrze pamiętam ) przez jedną z firm która sprowadza auta na zamówienie. Jeździło 2 lata po Polsce u normalnego ( co w przypadku tych aut jest ważne ) faceta, który nie miał boskich tribali na ramieniu czy braku szyi.

Silniczek to prawie* standardowa cztero cylindrowa jednostka diesla o pojemności prawie dwóch litrów która została sprzężona z 6 biegową manualna skrzynią biegów

* Prawie - Dlatego że auto było na kuracji u Ecuproject które sprawiło że legitymuje się mocą 198km ;)

Z wyposażenia (nie licząc oczywistych rzeczy jak jakieś poduszki oraz ABSy itp.) Posiada Navigacje Professional, Bi-Xenon, Czujniki parkowania przód-tył, Podgrzewane Fotele, Bluetooth ( fabryczny xD ) oraz El. Hak ( też fabryczny ), Czujniki deszczu, zmierchu, Pakiet Light ( podswietlane klamki itp.), Tempomat oraz Kierownice + Gałkę Biegów z pakietu M.

To co pierwsze zrobiłem w aucie to wgrałem mapy 2012 oraz wymieniłem Ringi na Ledowe.

Co mnie jeszcze czeka?

Powoli czuje bicia przy hamowaniu, a więc tarcze do wymiany. Potem Filtry + Separator Oleju ;)

To co mnie wkurza w tym aucie?

Manualna skrzynia biegów

To co mi się podoba w tym aucie?

To że prowadzi się pewnie przy każdych prędkościach. Oraz że ma Bluetooth'a xD

To co mnie zaskoczyło w tym aucie?

To że przy mocy 198km średnie spalanie z 7600km wynosi 5.9l ;) Przy prędkościach 80 - 120 ;0 I to nie na trasie.

Fotki:

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny trumniak.

Ile Ci pali to autko przy dynamicznej jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

super bawarka :kox:

jakieś plany ?? :naughty:

To co mnie zaskoczyło w tym aucie?

To że przy mocy 198km średnie spalanie z 7600km wynosi 5.9l ;) Przy prędkościach 80 - 120 ;0 I to nie na trasie.

a w opisie masz "szczęśliwi spalania nie liczą" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczegóż to Cie wkurza manualna skrzynia - rozleniwiłeś się i zasmakowałeś wygody użytkowania automatu, czy manual w BMW chodzi mało precyzyjnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne BMW.

W sumie do 50 tys dzisiaj jesli chodzi o diesla to jedyny sluszny wybor wg mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi kolego a te ringi na led jak wymieniałeś to kupiłeś coś z podróby czy oryginał ? i jak to wymienić ?:D

---------- Post dopisany at 09:15 ---------- Poprzedni post napisany at 09:08 ----------

to jakieś żarówki wymienia się na ledowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz same żarówki które oświetlają Ringi.

Ja kupiłem od tego Pana

LED MARKER ŻARÓWKI RINGI/ANGEL EYES BMW E90/E91 (2526745458) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jest to zestaw Plug&Play, wykręcasz stare wkładasz nowe i śmiga.

Żeby ja wymienić to musisz ściągnąć nadkole, przednią część.

Panowie mam problem...

Mam do wymiany tarcze przód (drgają przy hamowaniu) i nie wiem na jakie wymienić. Kolega może mi załatwić (Tarcze + Klocki + Czujnik) Boscheza 520 lub TRW za 540. O Boschu czytałem że nie potrafią robić hamulców, a TRW strasznie piszczą i pylą... I nie mam pojęcia co kupić. Szukałem we Wrocławiu Textar'ów lub ATE to albo ceny pod 800zł to niedostępne... Co polecicie?

Grrr że ja nie mam 8K... To już bym zamontował od 3.0TDI xD 320 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tarcze to ja Ci polecę tylko i wyłączie oryginał + klocki np. Textar. Ja u siebie w e60 jeżdżę na takim setupie i jest wszystko git... zrobiłem już na nich prawie 30kkm i nic się nie dzieje, żadnych drgań czy tym podobnych. Owszem są droższe niż zamienniki ale coś za coś. Popatrz na allegro nieraz się trafiają nówki w dobrych cenach. Ja swój komplet ORI nówek na przód trafiłem za niecałe 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja szukam kompletu Tarcze + Klocki.

jak miałem BMW brałem u nich - są na każdym forum BMW - SilesiaParts

polecane to kpl. Zimmerman i Textar - zestaw idący na pierwszy montaż w BMW :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Bawara zupełnie taka jak moja ,a mnie wkurza w tym aucie to iż jak otwieram przednią szybe to otwiera mi się tylnia trzeba mieć bardzo długie ręce ha ha a tak poza tym wszystko na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...