Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za czujnik i od czego te wycieki?


gawey

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie ostatnio zobaczylem ze wisi mi cos pod autem znajduje sie jakis czujnik domyslam sie ze to czujnik temperatury zewnetrznej ale nie wiem gdzie powinien byc wcisniety po za tym autko mokre od dolu i nie wiem skad te wycieki moga byc niedlugo wymiana oleju wiec dobrze by bylo przed wymiana usunac te wycieki

SNC00005.jpg SNC00007.jpg SNC00008.jpg SNC00009.jpg

SNC00010.jpg SNC00011.jpg SNC00013.jpg SNC00014.jpg

SNC00015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze kolega wyżej :wink: jak popatrzysz z góry od przodu to między chłodnicą ,a zderzakiem powinien być plastik ,w który ten czujnik powinien być wpięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycieków - sprawdź/wymień odmę lub tylko o-ring pod nią, uszczelkę metalową pod korpusem filtra oleju, oraz o-ring pod chłodniczką oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij oslone z silnika i zobacz czy z pokrywy zaworow ci nie cieknie.

Ja u siebie tak mialem, lekko sie saczylo, oleju prawie nie ubywalo, a plamy zostawial i tak samo bylo wszystko uwalone w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odma jest od gory chyba i tam nie widac wyciekow a z metalowa uszczelka to nie wiem gdzie ona jest podczas wymiany oleju nie widzialem a to nie puszcza uszczelka od miski oleju?

odma z jednej strony wchodzi w pokrywe zaworów i schodzi na dół aż do samego bloku (tam jest przykręcona). Jest tam na o-ringu więc stamtąd może cieknąć (i bardzo często cieknie). Metalowa uszczelka jest pod metalowym korpusem trzymającym chłodniczkę oleju i filtr oleju. Przy wymianie oleju sie tego nie odkreca, wiec mogles nie widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...