Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki cofania


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z czujnikami cofania, mianowicie po wlozeniu wstecznego caly czas pipczy stalym dzwiekiem, czasami bywa tak ze jest to dzwiek przerywany, raczej tak nie powinno byc bo nie ma zadnej roznicy czy jestem obok czegos czy nie, w czym moze tkwic problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w czujniku.\Podlacz vaga.Wskaze ktory i wymien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem w tych sprawach wiec nie wiem co to vag ;) sadzicie ze elektryk samochodowy bedzie mial cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem w tych sprawach wiec nie wiem co to vag ;) sadzicie ze elektryk samochodowy bedzie mial cos takiego ?

vag to program + kabel do połączenie kompa z autem, co 3 forumowicz ma vaga:decayed:, jeżeli masz ciągły sygnał to łatwo sprawdzisz który jest zepsuty, po przekręceniu zapłonu (nie puszczeniu auta) wrzucasz wsteczny i przykładasz ucho do każdego czujnika, te które tykają działają a te w których cisza są do wymiany, gorzej jest jak widzi przeszkodę a jej niema,

numer Twojego czujnika to 4b0919275b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jest jakis forumowicz z warszawy ktory to ma i moglby pomoc ? Bo np przed chwila jechalem i wszystko ladnie dzialalo jesli chodzi o cofanie, zblizalem sie do przeszkody to zaczelo pipczec, jak juz dojechalem do domu to znowu ciagly sygnal, wiec moze to nie czujnik walniety a cos po prostu nie laczy, a jakby co to ile kosztuje nowy czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Mam podobny problem z tym, że umnie cały czas piszczy. :facepalm::decayed:

Błąd jest taki:

Address 76: Park Assist Labels: 8Z0-919-283.lbl

Part No: 8Z0 919 283 A

Component: Parkingsyst. A4 RDW D09

Coding: 00005

Shop #: WSC 00672

1 Fault Found:

01547 - Sensor for Parking Aid; Rear Mid-Right (G205)

30-00 - Open or Short to Plus

Czujnik nie cyka; po wyłapaniu błędu wyłącza czujniki.

Czy ten czujnik 4b0919275b, ma wtyczkę poprowadzona pod kątem do góry czy prosto? Bo widzę, że są takie i takie... :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila sprawdzalem u siebie i akurat dzialalo, wszystkie czujniiki tykały, lecz chwile pozniej zaczelo caly czas piszczec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Mam podobny problem z tym, że umnie cały czas piszczy. :facepalm::decayed:

Błąd jest taki:

Address 76: Park Assist Labels: 8Z0-919-283.lbl

Part No: 8Z0 919 283 A

Component: Parkingsyst. A4 RDW D09

Coding: 00005

Shop #: WSC 00672

1 Fault Found:

01547 - Sensor for Parking Aid; Rear Mid-Right (G205)

30-00 - Open or Short to Plus

Czujnik nie cyka; po wyłapaniu błędu wyłącza czujniki.

Czy ten czujnik 4b0919275b, ma wtyczkę poprowadzona pod kątem do góry czy prosto? Bo widzę, że są takie i takie... :doh:

4b0919275b ma pod kątem 45stopni, wyślij na pw VIN to Tobie sprawdzę jaki masz bo cabrio ma trochę inaczej niż normalne B6

---------- Post dopisany at 09:32 ---------- Poprzedni post napisany at 09:31 ----------

przed chwila sprawdzalem u siebie i akurat dzialalo, wszystkie czujniiki tykały, lecz chwile pozniej zaczelo caly czas piszczec.

podjedź do kogoś co ma komp i to sprawdzi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Tomasz :) dzieki za pomoc, dorwałem ETOSa i mam taki obrazek:

parktronica4cabrio.jpg

Podobno czujniki 4B0 919 275 nie jest juz produkowany - potwierdza to ETOS, i jest zastapiony przez 7H0 919 275 ?

Czy ten błąd u mnie to uwalony elektronicznie czujnik, czy moze jakis problem z wiązką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4b0919275b mam do sprzedania, jak co to pw, co do zastępowania to 4b09191275 = 7h0919275, ale Ty masz z końcówką B, a ta literka to kąt wtyczki, 4B0919275B zastępuje 7h0919275D lub A, przy czym niema już tego zaokrąglonego prostokącika na czujniku:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze wszystkie nowe wsadzic. Tak bedzie prosciej. :grin::decayed: Czy kąt wtyczki ma jakiekolwiek praktyczne znaczenie? Bo moge miec kompletna wiazke z czujnikami nowego typu ale tam wszystkie mają 45 stopni. A ori instalacja u mnie ma skrajne czujniki pod kątem 90 stopni i środkowe pod kątem 45... :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze wszystkie nowe wsadzic. Tak bedzie prosciej. :grin::decayed: Czy kąt wtyczki ma jakiekolwiek praktyczne znaczenie? Bo moge miec kompletna wiazke z czujnikami nowego typu ale tam wszystkie mają 45 stopni. A ori instalacja u mnie ma skrajne czujniki pod kątem 90 stopni i środkowe pod kątem 45... :doh:

kąt ma takie znaczenie że możesz go nie zmieścić pod zderzak, a czemu chcesz wszystkie wymienić? pisałem że mam 4b091927b:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakas solucje do mojego problemu ?

odp Tobie żebyś jechał na komp, nikt z nas nie wywróży który do wymiany:decayed:, czujniki mają takie aua że raz potrafią działać a raz nie, trzeba go wymienić i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjąłem :decayed: Wiec moze ktos z Warszawy ma kabel zeby podpiac mi samochod ? Ile taki czujnik kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjąłem :decayed: Wiec moze ktos z Warszawy ma kabel zeby podpiac mi samochod ? Ile taki czujnik kosztuje ?

u mnie 99zł nófka:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjąłem :decayed: Wiec moze ktos z Warszawy ma kabel zeby podpiac mi samochod ? Ile taki czujnik kosztuje ?

sie moge podpiąć:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie domin mieszka odrobine za daleko zeby dojezdzac, moze ktos jest z warszawy i moze pomoc ?

---------- Post dopisany 10-10-2012 at 15:09 ---------- Poprzedni post napisany 08-08-2012 at 21:41 ----------

Kupiłem juz kabel, jednakze jeszcze nie bardzo ogarniam tego VAG, moze ktos powiedziec co i gdzie trzeba wybrac aby dojsc ktory to czujnik. Kolega wczesniej podpinal sie pod moj samochod i wyszlo ze wszystkie czujniki ok. Tak jak wspominalem, one raz dzialaja a raz nie, pewnie trafil na moment ze akurat dzialaly. No ale jaka moze byc przyczyna ze raz wszystkie dzialaja a raz nie, bo napewno nie wadliwy czujnik bo jesli bylby walniety to na dobre a nie raz git a raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...