Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Avant - Gdzie w mojej maszynce znajduje się zawór N75 i DV


montorsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów !

Proszę o podpowiedzi, najlepiej zdjęcie gdzie w moim modelu znajduje się zawór N75 i DV. Jest to konieczne do zdiagnozowania braku mocy w moim modelu, a mechanik do którego od lat oddaje samochó w ramach przegladów eksploatacyjnych albo się miga i nie chce mu się gdzieś głęboko sięgać, albo poprostu nie zna się na tym. Z okolic Jastrzębia jakby ktoś chciał się podjąć czyszczenia zaworów i sparawdzenia dolotów-ciśnienia do Turbo w moim wozie chętnie nawiążę kontakt. Poproszę takżę o zdjęcia gdzie znajduja sie w/w zaworki.

Pozdrawiam Serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BFB ale chyba jest tak samo.

Zawór N75 jest blisko turbiny, trzy cienkie przewody gumowe idą do niego oraz przewód elektryczny

n75_1.png

DV jest blisko tego drugiego i jest podłaczony pomiedzy rurą ssącą turbiny i wydechową zaworek2.jpg

Dv nie wyczyścisz jeżeli jest niesprawny to poszła membrana, u siebie wymieniłem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak staniesz prosto przed samochodem to po lewej stronie tam gdzie turbo i gdzie idzie powietrze do turbiny od dołu jest dobre dojście do zaworu dv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za podpowiedzi. Oba zawory zdiagnozowałem, jutro sam zabiorę się za demontaż, o ile N75 podejmę się czyszczenia, to faktycznie DV kupię nowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...