Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie elektrycznych lędźwi w kubłach


wolv696

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam fotele ze zwykłych, bez elektryki, na kubły z elektrycznymi lędźwiami. Może mi ktoś napisać jak je podłączyć? Tu fotka kostek pod fotelem:

imag0103p.jpg

Wystarczy pociągnąć + i - do czerwonej kostki? Jest w niej czerwono-niebieski i brązowy kabel. Dla pewności spytam, brązowy to masa tak? Gdzie dokładnie wpiąć się z plusem i na jakim bezpieczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy + i -, tak jak napisałeś. Brązowy to masa, a bezpiecznik lepiej oddzielny na to zastosować (jeden na oba fotele). Staraj się też zastosować taką samą grubość przewodu jaka była. Plusem możesz się wpiąć w listwę pod przekaźnikami. Jest też tam plus po zapłonie, jeśli miałbyś taką ochotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Paweł :hi: a jaki bezpiecznik proponujesz? i orientujesz się czy mam podgrzewane stołki patrząc na te kostki? :decayed: sprzedający twierdził, że nie są podgrzewane, ale są trzy kostki. Jedna poducha, druga sterowanie lędźwiami, a trzecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt nie napisze jaki bezpiecznik to jutro sprawdzę jaki mam u siebie i napiszę, bo nie pamiętam ;) Ta zielona wygląda jakby była od grzanych d*p, ale coś mi się kojarzy, że widziałem już siedzenia z taką kostką w fotelu i nie było grzania:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to u mnie też są trzy a nie mam ani grzanych d*p ani elektryki, chyba montowali w standardzie w stelarz fotela a później szły na rozdzialke wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens. Ale i tak chciałoby się sprawdzić, czy na pewno nie mam. Na krótko raczej problem, bo mam zasilacz 1A. Pewnie z tabliczek da radę wywnioskować. Mówi to coś komuś?

imag0115qj.jpg

imag0114gg.jpg

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 11:35 ----------

Paweł patrzyłeś może jaki masz ten bezpiecznik? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f*ck, tyle jeździłem i zapomniałem... :decayed: Zapiszę sobie to jutro z rana sprawdzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oba na jednym. Paręnaście cm przed kostką fotela kierowcy zrobiłem odnogi na kostkę fotela pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 10A, u siebie podciągnąłem to pod pozycję 41 w skrzynce bezpieczników, bo był tam jakiś wolny +, jednak pamięć może mnie mylić i nie jestem do końca pewien. Także sprawdź u siebie, czy w tym miejscu masz jeden pin wolny i jeden zajęty (widać jak się przyjrzysz od zewnątrz) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ponownie, mam polifta, kupilem kubelki z reczna regulacja a elektryka ledzwi, i teraz tak, patrzalem na kostki w nowych fotelach , ta mala zolta jest to pewnie od poduch , i czerowna od ledzwi, nie mam tej trzeciej zielono rozowej, od czego ona??

nie mam samochodu przy sobie pozyczylem bratu na pare dni wiec nie moge zobaczyc jakie kostki sa w samochodzie ( i narazie sa fotele placki wszystko recznie regulowane)

wiec jakbym nie mial instalacji w aucie zeby podlaczyc do fotela macie jakies nr kostek zeby sobie zrobic "ori" instalacje z kostkami i w którym miejscu podlaczyliscie sie przewodami do instalacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz tak mysle czy nie mogl bym sie wpiac pod kostke od zapalniczki w tunelu , tam jest stały plus czy po zaplonie??

kolego volv gdzie sie wpiales wkoncu plusem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...