Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wady silnika 2.0 tdi CAGC


akita

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie wady tego silnika i na co trzeba zwracać uwagę przy jego eksploatacji. Jeżeli ma ktoś coś ciekawego do napisania to zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie wady tego silnika i na co trzeba zwracać uwagę przy jego eksploatacji. Jeżeli ma ktoś coś ciekawego do napisania to zapraszam do dyskusji.

Przed 10.2009 wszystkie 2.0tdi cr w wersji z walkami wyrównującego mają taka sama wadę jak 2.0 tdi pd walkowe( te same części/numery katalogową). Mianowicie przy 200+ tys ryzyko zniknięcia napędu pompy oleju jest wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić w jakim stanie jest taka pompa?

---------- Post dopisany at 09:17 ---------- Poprzedni post napisany at 09:13 ----------

Słyszałem że silniki CR w B8 nie mają podobno już tych problemów co w starszych wersjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro te z początku lat produkcji mają ten sam problem co 2.0TDI PD to wystarczy zrobić swap pompy z 1,9TDI i będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt takiego czegoś i np jak zdiagnozować że może pompa się kończyć? No i ogólnie taki problem występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro te z początku lat produkcji mają ten sam problem co 2.0TDI PD to wystarczy zrobić swap pompy z 1,9TDI i będzie ok?

silnik 2,0TDI CR (podobnie jak silnik PD) w wiekszosci vw-pociotkow gdzie byl wkladany poprzecznie (za wyjatkami jak np passat) szedl fabrycznie bez walkow wyrownujacych (nie mam pojecia czy z pompa 1:1 jak w 1,9)... w tym, ze wg etki wal silnika oryginalnie bez walkow wyrownujacych jest inny (w sensie numeru czesci zamiennej) niz w wersji fabrycznie z walkami - moze to nic a moze to przyczyna dlaczego niektorzy pisza o "twardej pracy" po kastracji. Nie bylo silnika wkladanego wzdluznie fabrycznie bez walkow (moze silniki wkladane poprzecznie mniej przenosza drgania dlatego tak jest... a moze tylko dlatego ze to drozsze fury z silnikami wzdluznymi... kto wie)

Wg etki to 19.10.2009 jest dokldana data zmiany

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś słyszał albo wie jakie te silniki mają wady? albo na co zwracać w nich uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś słyszał albo wie jakie te silniki mają wady? albo na co zwracać w nich uwagę?

Przemek już na forum pisał o napędzie pompy oleju(w zależności od rocznika), reszta pewnie ciężka do określenia ze względu na brak dodatkowych niemiłych przypadków na forum a4-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...