Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wałek rozrządu i szklanki?


stefan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek to to jest już rzeźnia :kwasny: .

po wymianie na nowe graty autko chodzi do tej pory jak talala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek nie wygląda za ciekawie :kwasny: . Szczególnie ta jedna krzywka i szklanka. Jeśli program był robiony na takim wałku to po wymianie pewnie KM trochę przybędzie :wink: .

tak, program ma od 10tkm robiony jakieś 10 miesięcy temu, także podejrzewam, że już wtedy wałek nie był za ciekawy.

Liczę trochę na przyrost KM bo wg parametrów zadanych powinno wyjść ok 10 KM więcej w okolicach 175 KM.

Jeśli chodzi o tą krzywkę to w realu zdecydowanie wygląda gorzej niż na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mniej wytarte krzywki ale 6szt. Liczę, że po wymianie też się trochę poprawi moc. Po programie wyszło mi 162KM i 381Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już piszemy o wałkach to pozwolę sobie wrzucić kilka fotek nowego wałka firmy Febi FE 33194

IMGP1274.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMGP1275.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMGP1276.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMGP1277.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMGP1278.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

a przy okazji zakupów cały zestaw potrzebny do wymiany wałka rozrządu i uszczelki pod głowicą, brakuje tylko popychaczy INA, bo na dzisiaj nie dojechały i będą jutro rano.

2012-08-21 14.32.07....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem bo miałem problem z wyrzucaniem wody odpowietrznikiem korka zbiornika wyrównawczego przy prędkościach 160 km/h i więcej, zresztą problem masz opisany w pierwszym poście tego tematu i jest tam link do osobnego tematu w innym dziale.

Bodajże próbowałem wszystkich możliwych sposobów usunięcia usterki i nie pomogło to zdecydowałem się na zwalenie głowicy, bo podobno to jedyne lekarstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu wałka, to czy po jego wymianie oraz założeniu głowicy i ustawieniu rozrządu, kąt synchronizacji wałka powinien być ustawiony na 0 czy może zostać tak jak mi tuner ustawił podczas robienia programu i mam do chwili obecnej -2,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz tylko pamiętaj żeby go ustawić tak jak był stary. Pamiętasz wartość na minusie po rogalowemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pamiętam te -2,5 tak jak sprawdzaliśmy vagiem, natomiast mechanik powiedział, że on ustawi rozrząd od początku zdemontuje zderzak itd.

i dlatego nie wiem czy ma zostać ta wartość z przed naprawy czy ma teraz być na 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem tak ja uważam ze to za duza wartość na minusie dałbym z -1 max ale jak mówiłeś że rogal tak ci ustawił przy programie to pewno trzeba do tego wrócić może spróbuj go zapytać że to możliwe żeby ustawiał wałek na -2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem czemu ma być na minusie i ajki to ma wpływ na pracę silnika, ale wydaje mi się, że po ponownym ustawieniu rozrządu i wymianie wałka raczej powinien być na 0.

Może ktoś się wypowie jak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to powinno być na zero. Tylko ciekawi mnie dlaczego Witek ustawia na minusie :eusathink: . Może to ma jakiś wpływ na uzyskanie więcej KM po programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to powinno być na zero. Tylko ciekawi mnie dlaczego Witek ustawia na minusie :eusathink: . Może to ma jakiś wpływ na uzyskanie więcej KM po programie?

Spróbuję się od niego tego dowiedzieć, natomiast z tego co wiem to teraz jest na urlopie i może być problem z kontaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartość ujemna pozwala na większe wydłużenie czasu wtrysku bo krzywka będzie miała dłużej wznios na pompce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartość ujemna pozwala na większe wydłużenie czasu wtrysku bo krzywka będzie miała dłużej wznios na pompce

Pretor to już mamy odpowiedź dlaczego tak się dzieje.

Czyli można wnioskować że wiecej paliwa wtedy podaje a co za tym idzie osiągnie się w ten sposób wyższą moc (ale to tylko moje domysły)

Ciekawi mnie jednak fakt, że Rogal przestawił kąt synchro dlatego iż zauważył jakieś nieprawidłowości związane z pracą silnika a dokładniej objawy wytartego wałka rozrządu czy po prostu zrobił to celowo aby uzyskać większą moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że uważał wtryski za nie wydajne i się ratował żeby uzyskać jakiś wynik bo jakby ci oddał auto z wynikiem 150kunia to chyba nie byłbyś pocieszony:) ale tak czy inaczej pogadaj z nim bo może będzie można ustawić wałek na 0,0 na razie niech ci mechanik ustawi jak było a potem najwyżej przestawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...