Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chromowane listwy wokół szyb


piotrek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam straszny problem z listewkami chromowanymi w mojej B7.

Listwy te takjakby zaśniedziały, wyblakły i tym samym straciły swój urok (pewnie po jakiejś chemii z myjni).

O ile listwy nad drzwami wyglądają w miare ok i chrom trzyma się kupy to te pod szybami i wokół tylnej szybki (sedan) wyglądają fatalnie i są już prawie białe.

Może ktoś podpowie co z tym zrobić...

Próbowałem pasty tempo niestety bez rezultatów.

Demontować raczej bym tego nie chciał bo ponoć są nitowane do nadwozia a te przy szybce wymontowywane razem z nią.

Myślałem o folii chromowanej ale gdziekolwiek nie zadzwoniłem nie chcą tego zrobić.

Da się to jakoś "pochromować" na nowo bez demontażu, albo wypolerować?

Z czego sa zobione te chromowane listewki? Alu, plastik?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat omawiany wielokrotnie, uzyj opcji "szukaj" :-)

jest wiele past polerskich do chromu, po 2-3 razach powinno pomóc. Nie ma sensu demontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat omawiany wielokrotnie, uzyj opcji "szukaj" :-)

jest wiele past polerskich do chromu, po 2-3 razach powinno pomóc. Nie ma sensu demontować.

No to odnawiam temat.

Próbowałem chyba już wszystkich dostępnych środków do chromów i nic. Białe plamy jak były tak są, baaa chromu tam chyba już wcale nie ma bo listewki sa prawie białe...

...a że drażni mnie to coraz bardziej postawie chyba na wymianę.

Dzwoniłem do ASO i ponoć są same nakładki na uszczelki, czyli nie trzeba chyba demontować całych uszczelek tylko wymienia się sam chrom, no i teraz podstawowe pytanie... JAK???

Robił ktoś coś takiego??

Cała listwa z chromem wygląda tak: Home Page > Search > Trim > ES#438395 Front Outer Window Slot Seal - Right - 8E0853284G

Sam chrom na listwę tak: OEM / Performance Parts for Audi, BMW, Mercedes Benz, Mini, Porsche & Volkswagen - ECS Tuning

http://autopartmaster.com/imgbank/cat/audi3/img..asp@mdl=249&unit=F360D102 --> tutaj widzimy że rzeczywiście listwa zgarniająca chrom składa się z 2 elementów całość to 4a, a sam chrom to 6.

Jak te 2 elementy są ze sobą połączone, jak oderwać stary chrom??

Pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc, bo w ASO jak wiadomo stara śpiewka wszystko będzie pasować i będzie dobrze, ale jak to zrobić to oczywiście nie powiedzą tylko zapraszają do siebie na wymiane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nalotu nie usuniesz zadnym dostępnym na rynku preparatem/pastą. Listwy chromowane Audi/VW są po prostu wadliwe po tym względem i nic tutaj poza wymianą na nowe nie pomoże. Tylko pytanie czy będziesz w stanie utrzymać nowe listwy w idealnym stanie , w to wątpie. Ja uznałem, że nie będę jeździł z takimi listwami i wymieniam na czarne plastikowe. Z resztą chromy na aucie są już dawno passé

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nalotu nie usuniesz zadnym dostępnym na rynku preparatem/pastą. Listwy chromowane Audi/VW są po prostu wadliwe po tym względem i nic tutaj poza wymianą na nowe nie pomoże. Tylko pytanie czy będziesz w stanie utrzymać nowe listwy w idealnym stanie , w to wątpie. Ja uznałem, że nie będę jeździł z takimi listwami i wymieniam na czarne plastikowe. Z resztą chromy na aucie są już dawno passé

Heh czy chrom czy nie chrom to kwestia gustu, moim zdaniem akurat w czarnym kolorze samochodu, chrom prezentuje się pięknie. Po założeniu nowych na 100% nie bede jezdził na myjnie chemiczne jak to robił poprzedni właściciel, mam warunki więc pielęgnuję sam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...