Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z sonda lambda


krzysparco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie sondy jak sprawdzic czy dziala bo spalanie dosyc nie takie jak trzeba.

Po podlaczniu interfejsu od LPG widac ze cos sie rusza na biegu jalowym ale np od 0,50v na 0,48v i tak wisi itd, a po dodaniu gazu tez nie mrawo sie rusza

Dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda ma latać jak głupia w zakresie 0,2-0,9V. Sprawdzenie przez interfejs LPG mówi, że Twoja sonda padła. Możesz jeszcze sprawdzić na vagu jeżeli posiadasz, wtedy zobaczysz czy są błędy i na kanałach 007, 008, 009 odczytać w jakim zakresie chodzi, ale nie widzę takiej potrzeby - test na fejsie od LPG wystarczy.

Osobiście miałem to samo, sonda stała w miejscu, na oscyloskopie niewielkie drgania. Kilka dni temu kupiłem sondę od gościa na tej aukcji NOWA UNIWERSALNA SONDA LAMBDA 4-PRZEWODOWA BOSCH (2538038256) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Miałem obawy co do uniwersalnej, ale naczytałem się sporo opinii że z ADR chodzi znakomicie a sporo kasy zostaje w kieszeni. Warto było, sonda gania jak głupia 0,2-0,9; czasy wtrysków benzynowych spadły z 7,5ms do 2,9ms !, przestał szarpać przy zmianie biegów, obroty przestały falować. Chyba najlepsza moja inwestycja do Audi ;)

PS. Ważna wskazówka w przypadku wymiany sondy.. po wymianie odłączamy akumulator by zresetować sterownik benzynowy. Bez tego zabiegu u mnie sypało błędami grzałki i czasy wtrysków nie spadły do wartości o jakie mi chodziło czyli 3ms

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Boscha bo montowane są fabrycznie a i sprzedawca przeze mnie sprawdzony. Nie zapomnij po zakupie napisać mu maila do jakiego silnika ma iść, najlepiej podaj pojemność i oznaczenie (np.ADR), wtedy dobierze Ci odpowiednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ngk jest o tyle dobre ze to typowy producent czesci elektrycznych/zaplonowych do aut, na pierwszy montaz tez szly np swiece do audi, ale w tym przypadku cena podobna wiec co bys nie wzial bedzie dobre

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszla sonda Bosch po podlaczniu interfejsu zobacyzlem ze ta nowa lata jak głupia wiec polecam tego sprzedajacego

Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Pozdrawiam

---------- Post dopisany 31-08-2012 at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany 27-08-2012 at 14:38 ----------

Jeszcze mam pytanie jakie maja byc czasy wtryskow Pb i LPG ?? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...