Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AAH '95] Blad 15.5 klimatronik


Gecco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Pytanie:

Gdzie się znajduje Motor klapy nawiewu powietrza V71?

Jak się do niego dostać (który to) ?

Będę wdzięczny na namiary (opis lub zdjęcia)

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-05-03, 20:55 ]

Po wymianie sterownika klim. wszystko wrocilo do normy.

Jest pelna kontrola nad nawiewem i regulacja temperatury - wczesniej powietrze lecialo tylko na szybe.

Pojawily sie jednak dwa bledy: kody 2.1 i 7.1 - (mimo kasowania vagiem - powracaja).

Mimo to wszystko dziala poprawnie.

hmmmmmmm - moze i ten sterownik nie jest do konca sprawny ;)

[ Dodano: 2006-05-04, 12:40 ]

Czy ktos wie jak ustalic numer kodowania sterownika klimatyzacji (do mojego modelu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę troche.... mi wyskakuje błąd na kanale pierwszym 15.7 , na kanale 49 cały czas widnieje 0 a na kanale 51 cały czas 5.0 bez względu czy silnik ciepły czy zimny. i nie za bardzo wiem o co kaman. jakieś sugestie

kanał1

6e194951bcaeff96m.jpg

kanał49

31107ed2e6d5d749m.jpg

kanał51

f2866e41e2b75528m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej błąd nie 15.7 nie jest związany z temperaturą silnika, to usterka jakiejś klapy przy filtrze kabinowym. Też go mam, ale się nie przejmuję. Co do wskazań temperatury to prawdopodobnie czujnik padł. U mnie na kanale 49 też cały czas jest 0, a na 51 wyświetla się temperatura silnika (wskazania są poprawne od 50 stopni, poniżej wartość sobie rośnie średnio o stopień na 3 sekundy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 15.7 - Klapa powietrza, czasem blokowana.

Zaraz po zakupie auta też miałem ten kod (a może był to kod 11.7, bo już teraz nie pamiętam :mysli:). Dodatkowo miałem kod 50.3, na temat którego ciężko cokolwiek znaleźć, ale gdzieś w necie natknąłem się, że taki kod może generować słaby akumulator. I rzeczywiście przed zakupem moje auto stało jakiś czas i aku był niedoładowany. Pojeździłem troszkę, bateria podładowała się i klimatronik cudownie ozdrowiał - nie mam błędów i kanał 1C pokazuje upragnione 0. :banan:

Zanim jednak ozdrowiał, to szperałem po forum i metody dobrania się do klap powietrza są ładnie opisane łącznie z zamieszczonymi fotkami. Wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...