Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czyszczenie pompowtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Panowie noszę się z zamiarem oddania auta do czyszczenia całego układu wtryskowego na preparatach firmy BG

taka operacja z tego co się dowiedziałem kosztuje 300-350zł i trwa około 3 godzin

tak profilaktycznie

a ruszam to z tego tytułu że zimą występowało u mnie tego typu zjawisko:

po odpaleniu auto jak gdyby trochę zatrzęsło obroty wzrosły i potem się wyrównały, jakby potrzebował chwili żeby się uspokoić

po rozmowie z mechanikiem zasugerował własnie czyszczenie pompowtrysków

co sądzicie ?

Opublikowano

W zimie to normalne zjawisko, silnik zawsze pracuje przez dłuższą chwilę na wyższych obrotach i dopiero po chwili się one stabilizują. Jeżeli nie masz problemów z mocą to nie wydawaj niepotrzebnie kasy na czyszczenie. I jeszcze jedno: Jeżeli masz dostęp do VAGa to zrób logi statyczne grup: 013,018,023 - wtedy mniej więcej zobaczysz w jakiej kondycji są pompowtryskiwacze (wiadome, najlepiej je wyciągnąć i sprawdzić organoleptycznie). Pozdrawiam :)

Opublikowano

normlany objaw zimowy, zostaw pompki w spokoju

Opublikowano
  • Autor

OK

a jeśli Wam powiem że nawet teraz, w okresie letnim auto ( nie zawsze aczkolwiek zdarza się to na tyle często że potrafi denerwować ) przy odpalaniu i gaszeniu zatrzęsie ?

czytałem w innym temacie że może to być EGR - u mnie został wymieniony 2 miesiące temu

poduszka ?

Opublikowano

zrób logi tak jak kolega pisze, to będzie wiadomo, czy pompki są ok, a te delikatne trzęsienie po rozruchu to norma. może to też być egr gdy się załącza na spaliny :tongue4:

:hi:

Opublikowano

logi to podstawa, jak to bedzie egr to go poprostu wywal i po problemnie

Opublikowano
  • Autor

nie bede wywalał nowego EGR'a :P

sprawdze te logi i dam znać

Opublikowano
Witam,

Panowie noszę się z zamiarem oddania auta do czyszczenia całego układu wtryskowego na preparatach firmy BG

taka operacja z tego co się dowiedziałem kosztuje 300-350zł i trwa około 3 godzin

tak profilaktycznie

a ruszam to z tego tytułu że zimą występowało u mnie tego typu zjawisko:

po odpaleniu auto jak gdyby trochę zatrzęsło obroty wzrosły i potem się wyrównały, jakby potrzebował chwili żeby się uspokoić

po rozmowie z mechanikiem zasugerował własnie czyszczenie pompowtrysków

co sądzicie ?

To nie jest podstawa aby od razu wykręcać i regenerować wtryski!!!

Jeżeli podejrzewasz że coś jest nie tak z układem,to najpierw zastosuj "terapię szokową" tj: STP na 50% paliwa w baku-wyjeździj do końca,następnie MIXOL 0,5litra na cały bak paliwa-wyjeździj do końca i ponownie STP...

Powinno znacznie poprawić Tobie satysfakcję z jazdy itp itd...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.