Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie pompowtryskiwaczy


Burrows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie noszę się z zamiarem oddania auta do czyszczenia całego układu wtryskowego na preparatach firmy BG

taka operacja z tego co się dowiedziałem kosztuje 300-350zł i trwa około 3 godzin

tak profilaktycznie

a ruszam to z tego tytułu że zimą występowało u mnie tego typu zjawisko:

po odpaleniu auto jak gdyby trochę zatrzęsło obroty wzrosły i potem się wyrównały, jakby potrzebował chwili żeby się uspokoić

po rozmowie z mechanikiem zasugerował własnie czyszczenie pompowtrysków

co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie to normalne zjawisko, silnik zawsze pracuje przez dłuższą chwilę na wyższych obrotach i dopiero po chwili się one stabilizują. Jeżeli nie masz problemów z mocą to nie wydawaj niepotrzebnie kasy na czyszczenie. I jeszcze jedno: Jeżeli masz dostęp do VAGa to zrób logi statyczne grup: 013,018,023 - wtedy mniej więcej zobaczysz w jakiej kondycji są pompowtryskiwacze (wiadome, najlepiej je wyciągnąć i sprawdzić organoleptycznie). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

a jeśli Wam powiem że nawet teraz, w okresie letnim auto ( nie zawsze aczkolwiek zdarza się to na tyle często że potrafi denerwować ) przy odpalaniu i gaszeniu zatrzęsie ?

czytałem w innym temacie że może to być EGR - u mnie został wymieniony 2 miesiące temu

poduszka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi tak jak kolega pisze, to będzie wiadomo, czy pompki są ok, a te delikatne trzęsienie po rozruchu to norma. może to też być egr gdy się załącza na spaliny :tongue4:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie noszę się z zamiarem oddania auta do czyszczenia całego układu wtryskowego na preparatach firmy BG

taka operacja z tego co się dowiedziałem kosztuje 300-350zł i trwa około 3 godzin

tak profilaktycznie

a ruszam to z tego tytułu że zimą występowało u mnie tego typu zjawisko:

po odpaleniu auto jak gdyby trochę zatrzęsło obroty wzrosły i potem się wyrównały, jakby potrzebował chwili żeby się uspokoić

po rozmowie z mechanikiem zasugerował własnie czyszczenie pompowtrysków

co sądzicie ?

To nie jest podstawa aby od razu wykręcać i regenerować wtryski!!!

Jeżeli podejrzewasz że coś jest nie tak z układem,to najpierw zastosuj "terapię szokową" tj: STP na 50% paliwa w baku-wyjeździj do końca,następnie MIXOL 0,5litra na cały bak paliwa-wyjeździj do końca i ponownie STP...

Powinno znacznie poprawić Tobie satysfakcję z jazdy itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...