Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne sprzęgło na biegu jałowym i podczas jazdy


doradca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem niedawno A4 b8 2.0 tdi CAGA 143km i wydawało sie mi że wszystko jest ok. Jednak dzisiaj zauważyłem coś co mnie zaniepokoiło :/

A mianowicie podczas wciskania i puszczania sprzegła na biegu jałowym i w czasie jazdy pedał tak jakby skrzypi trudno mi to opisac(jest tak jakby szorstkie) nie wystepuje to jak silnik jest wyłaczony. Dodatkowo jak pare razy wcisnę i popuszczę sprzegło obroty silnika na sekunde lekko podskoczą. Czy to normalne ?

Czym może być spowodowana taka praca sprzegła

ps. dodam że sprzegło nie ślizga, nic nie szarpie nie ma również żadnych drgań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo posiada czujnik wcisniecia. na kilkukrotne wcisniecie moze w ten sposob reagowac ECU.

Naotmiast objaw mechanicnzy o ktorym piszesz, moze byc powodowany uszkodzona pompa sprzegla lub zacierajaca sie osia pedalu sprzegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za odp trochę mnie uspokoiłes bo juz bałem się że jest to dwumasa a na kolejny koszt nie jestem przygotowany.

jakie są mniej więcej koszta wymiany razem z robocizną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem w swojej b8, tez coś jakby skrzypi w sprzegle. Udało sie coś zdziałać Doradca w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo - przebieg 15tys km i w ASO nie mają pojęcia co to jest - wymienili narazie jakąś sprężynę, siłownik przy pompie a skrzypienie jak było tak jest - u mnie skrzypi nawet przy wyłączonym silniku ale dopiero po przejechaniu paru km bo po nocy np jest cisza - w tym tyg znowu jadę do ASO na dalszą walkę - zobaczymy :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie jak u was z tym skrzypieniem... schylając się w lukę na nogi i wciskając ręką wyczaiłem, że to pedał. A więc szybki plan i 5 min. działania - zrzutka dolnej osłony nad pedałami, następnie WD i psik we wszystkie połączenia ruchome pedału. Po parunastu użyciach sprzęgła w jeździe problem znikł....Cisza kompletna. Z tym, że trzeba tutaj dodać, że to ewidentnie słychać w kabinie od strony pedału, a nie jakieś ślepe upośledzone wyczucia typu - sprzęgło jako element mechaniczny skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz cisza bo zimno sie zrobiło ale troche w ciepłym garażu postoi i znów słychać ;/ a na dodatek pare dni temu mi sie pas zaciął w aso zaśpiewali 900 zł za pas kompletny + robocizna oszaleli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie skrzypienie słychać i w sumie nawet czuć na pedale ale tylko na wyłaczonym silniku ,wiec bardzo mi to nie przeszkadza. Musze srawdzic czy wd 40 pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będe musiał w weekend tez przczyścić wd40 zobaczymy jaki bedzie efekt, bo to skrzypienie jest dość wyczuwalne na nodze i raczej w czasie jazdy go nie słychać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...