Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka od hamulca ręcznego


lejo1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jak każdy wie w A4 przed liftem po przekręceniu kluczyka palą cztery duże kontrolki: żyd(tej nie lubie bardzo), ciśnienie oleju, płyn chłodzący i hamulce. U mnie problem polega na tym że jak auto jest odpalone a ręczny jest zaciągnięty to ona wogule nie pali. Tak że panowie gdzie moge szukac tej usterki. miga tylko po przekreceniu kluczyka tak jak inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest przy ręcznym od tej kontrolki, winna może być też zarówka w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że przy zapalaniu na chwilę pali się kontrolka hamulca więc raczej żarówkę bym wykluczył i sprawdził czujnik, zdemontuj ramię ręcznego i będziesz go widział.

Ewentualnie zrób test zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że przy zapalaniu na chwilę pali się kontrolka hamulca więc raczej żarówkę bym wykluczył i sprawdził czujnik, zdemontuj ramię ręcznego i będziesz go widział.

Ewentualnie zrób test zegarów.

Jak nie wiesz to nie pisz głupot, czerwona kontrolna(wykrzyknik) na srodku licznika to kontrolka od awari hamulca zasadniczego. Jest uruchamiana przy niskim stanie płynu hamulcowego w zbiorniczku, lub przy awari (ale nie zawsze) pompy abs.

Ta kontrolka nie ma nic wspólnego z hamulcem ręcznym. Od tego jest osobna kontrolka, która znajduje się po prawej stronie licznika, obok kont. ladowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że przy zapalaniu na chwilę pali się kontrolka hamulca więc raczej żarówkę bym wykluczył i sprawdził czujnik, zdemontuj ramię ręcznego i będziesz go widział.

Ewentualnie zrób test zegarów.

Zaraz zaraz....Ale kontrola hamulca ręcznego jest zupełnie osobna (koło ładowanie akumulatora) więc ta kontrolka co "Lejo 1992"podał nie ma nic wspólnego z hamulcem ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie zrozumiałem o co chodzi autorowi, który sam zasugerował że przy zapalaniu kontrolka świeci a po zaciągnięciu ręcznego nie świeci.

Kolego vokotibi nie ciskaj się tak tylko napisz koledze w jaki sposób autor wątku ma się dostać do tego czujnika pod ręcznym i sprawdzić czy działa prawidłowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie kolego spóżniłeś z tą odp.

No tak ..Chyba byłeś szybszy kilak sekund....:decayed:

Na starym forum była info ze ktoś już udzielił w tym czasie wiadomości ..a teraz jej nie ma :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie kontrolka od ręcznego tak jak piszą poprzednicy znajduje się obok kontrolki ładowania jeżeli coś by było z czujnikiem od ręcznego (np. czujnik wyskoczył z mocowania) to kontrolka od ręcznego świeciła by cały czas a nie tylko czasami się zapala a wykrzyknik oznacza coś nie tak z układem hamulcowym (poziom płynu lub inne uszkodzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega może mieć ten sam problem co ja...również zauważyłem że nie świeci mi się kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego i zacząłem grzebać. Znalazłem SAMĄ wtyczkę pod dźwignią ręcznego i podłokietnikiem i nie miałem tego czujnika. Zmostkowałem i zapalała się kontrolka więc wszystko jest ok tylko brakuje tego czujnika. Wg moich podejrzeń to chyba go wywalili przez ten podłokietnik bo troszkę wchodzi stelaż czy coś z tego podłokietnika w miejsce gdzie powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory myślałem że ta duża kontrolka jest od ręcznego. Skoro od układu hamulcowego to, że nie pali przy zapalonym to jest ok. Teraz muszę zobaczyć czemu nie pali ta mała osobna od ręcznego. u mnie podłokietnik jest to może coś z tym wspólnego jest. mam pytanie czy ta osobna kontrolka od ręcznego powinna zapalić się przy przekręconym kluczyku (tak jak np olej rezerwa ładowanie itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyjełem licznik wku...jak diabli... żarówka od poduszek wyjęta a ta od ręcznego spalona. włożyłem dwie nowe no i pali ale problem z tym że cały czas.

Mam pytanie gdzie powinien byc włożony ten czujnik od ręcznego? u mnie on jest z tyłu włożony w taką dziurkę i luźno trochę tam jest a jak ręczny jest spuszczony to czujnik jest w powietrzu i nie ma o co założyć żeby kontrolka zgasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jest tam specjalne miejsce aby wcisnąć ten czujnik ale mi przeszkadza podłokietnik więc odpuściłem sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...