Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyłączyć czujnik poziomu oleju


salamander

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada tak - komputer pokazuje mi blad czujnika poziomu oleju

2 Faults Found:

00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)

30-00 - Open or Short to B+

00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Nie mam obecnie mozliwosci zbytnio aby sprawdzic co dokladnie sie z nim stało, czy np. nie jest gdzies uszkodzony przewod tego czujnika lub cos nie tak styka jak nalezy.

Slyszalem ze mozna za pomocą VAG-a wylaczyc ten czujnik, glownie po to aby mi nie piszczalo po kazdym przekreceniu kluczyka i aby non-stop nie swiecila sie ikonka z napisem "sensor" na wyswietlaczu.

Ktos wie gdzie to sie dokladnie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno każdy TUNER, musisz podjechać i wykasować to z ECU, ale osobiście uważam że to dobra rzecz, i warto wymienić czujnik by działał, wkładaj tylko dobrej jakości zamiennik a nawet Oryginał, inaczej buba ja zmieniałem 3 razy bo ciągle piszczał coś się waliło. Ale zawsze jest to jakiś komunikat, nigdy nie wiesz co i jak a tak zareagujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz tylko wiązke przy wtyku uszkodzony, sprawdzałeś ?

Czyjnik proponuje zostawić żeby sie kiedyś nie zaświeciła kontrolka oleju i nie trzeba było wymieniać silnika bo go zatrzesz na wale itp...

Używany czujnik napewno znajdziesz w cenie odpowiadającej Twojej kieszeni :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoredy wogole idzie ten przewod od czujnika? Gdzie patrzec, gdzie go szukac?

Ja normalnie chce to naprawic, ale ten problem wyskoczył mi zaraz przed wyjazdem za granice i teraz nie mam jak dokladnie tego sprawdzic.

Wiem ze z olejem normalnie wszystko jest ok, nic nigdzie nie cieknie, nic oleju nie ubywa.

Skoro wiem ze do czujnika i tak sie nie dostane przez najblizszy czas to chcialem go wylaczyc tymczasowo, aby wlasnie mi nie piszczało ze cos nie tak z czujnikiem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki te się uszkadzają tylko wymiana nie wiem czy można go wyłączyć .U mnie to samo było kupiłem jakąś podróbę i po roku po przejechaniu 150 km zaświeca się że mało oleju a olej jest takie uroki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...