Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z szyba pasazera


seniu001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem opósciłem dzisiaj szybe przedni pasazera i gdy j podnosilem zczelo cos trzeszczesc i sie nie domknela sama sie oposcila dopolowy. Kilk razy prubowalem i nic w koncu oposcilem ja na sam dol i wtedy udalo sie zamknac ale teraz boje sie otwierac zeby pozniej nie bylo problemu z zamknieciem. jaka moze byc tego rzyczyna...szyba zadko kiedy otwierana byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz boczek, wyjmij ramkę i sprawdź czy linka jest dobrze napięta. Samo nasmarowanie na długo nie pomoże wiem to ze swojego doświadczenia :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bardzo częsta przypadłość. Jeśli często szyba nie jest opuszczana to miedzy uszczelką a szybą gromadzi się "nalot", przy otwieraniu jest spory opór i mechanizm siada. W tym momencie nie ryzykuj otwierania/zamykania bo linka na zwijaku (przy silniczku) potrafi nieźle namieszać łącznie z samym ścięciem zwijaka. Jest jeszcze opcja, że sama linka się rozwarstwiła i tworzy opór w pancerzyku w którym się porusza. Jak się dobierzesz do mechanizmu to możesz ewentualnie posłuchać jak pracuje silnik i zwijak czy nic się tam nie przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dość dziwna przypadłość mając na uwadze to, że takie objawy występują najczęściej w przypadku nie 'używania' szyby.

Problem jak pisałem wyżej pojawił się wczoraj, dodam tylko, że teraz jak się podnosi szybę to da się zauważyć duży opór, wydaje też niepokojące dźwięki...

Przestudiowałem forum pod tym kątem i wygląda na to, że bez rozbierania drzwi się nie obejdzie.

Ciekawi mnie (ogólnie) jakie mogą być koszty naprawy tego gdybym sam sobie nie poradził?

Zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od tego co tam się stało ale gdyby ktoś miał jakieś doświadczenie z tym związane to poproszę o wypowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słyszysz dziwne dźwięki coś w rodzaju "przeskakiwania" i chrobotania zębatki to zwijak przy silniczku. Nie testuj tej szyby bo pogorszysz stan silniczka (a to chyba największy wydatek w tym mechanizmie). Jeśli to linki, komplet można kupić na allegrogo w rozsądnej cenie. ostasmarcinek

dał Ci link do świetnego DIY. Dasz rade - ale nic na siłę, pośpiech nie jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...