Jump to content
IGNORED

Problem z opuszczaniem elektrycznym szyby

michaland1
 Share

Recommended Posts

Witam, mam następujące zapytanie:

Moja subiektywna obserwacja: przełącznik do elektrycznego otwierania szyb bardzo często po włączeniu kluczyka w pozycji zapłonu działa prawidłowo, czyli po mocnym przyciśnięciu szyby same jadą w dół i tak samo w górę...Natomiast po odpaleniu auta tak jakby ta opcja usypiała i muszę trzymać przełącznik cały czas, żeby szyba chciała wjechać i zjechać...macie pomysł jak temu zaradzić???

Witam, mam następujące zapytanie:

Moja subiektywna obserwacja: przełącznik do elektrycznego otwierania szyb bardzo często po włączeniu kluczyka w pozycji zapłonu działa prawidłowo, czyli po mocnym przyciśnięciu szyby same jadą w dół i tak samo w górę...Natomiast po odpaleniu auta tak jakby ta opcja usypiała i muszę trzymać przełącznik cały czas, żeby szyba chciała wjechać i zjechać...macie pomysł jak temu zaradzić???

ja np u siebie miedzy czterema przełącznikami mam taki podłużny przycisk i jak on jest wciśnięty wszystkie szyby lecą u mnie w dół za każdym razem... moim zdaniem to może być to

Przeczyść przełączniki jakimś środkiem do tego przeznaczonym. Miałem tak i ten zabieg pomógł.

Wszystkie styki przeleciałem płynem do czyszczenia, ale niestety dalej lipa...raz się szyba podnosi sama a innym razem muszę cały czas przyciskać guzika i zaobserwowałem ze reguły żadnej nie ma...ostatnio szyba pasażera przyciskana z panelu kierowcy szla sama do góry a szyba kierowcy nie. Dziś obie obrażone i nie pójdą...jakieś pomysły jak diagnozować problem???

Wszystkie styki przeleciałem płynem do czyszczenia, ale niestety dalej lipa...raz się szyba podnosi sama a innym razem muszę cały czas przyciskać guzika i zaobserwowałem ze reguły żadnej nie ma...ostatnio szyba pasażera przyciskana z panelu kierowcy szla sama do góry a szyba kierowcy nie. Dziś obie obrażone i nie pójdą...jakieś pomysły jak diagnozować problem???

najlepiej jechać z tym do elektryka i masz problem z głowy :) jak masz znajomego to nie powinien dużo Ciebie skasować ;)

naprawiałem to u siebie tzn od kierowcy czasem nie można było zamknąć szyby pasażera, szyba kierowcy sama się domyka trzeba trzymać itp

Trzeba zdjąć bok drzwi odręcić rączkę a potem wyciągnąć cały zestaw przycisków.

Porozkładać na części pierwsze i dopiero pod stykami (blaszkami) wyczyścić ścieżki oraz blaszki.

Po tym zabiegu wszystko u mnie działa

michaland1 odłączałeś akumulator ? Jeżeli nie to odłącz, podłącz ponownie i :

1. Włącz zapłon.

2. Podnieś szyby elektrycznymi podnośnikami w górę do oporu.

3. Naciśnij i przytrzymaj wszystkie przełączniki podnośników szyb jeszcze raz przez co najmniej 1 sekundę w położeniu „Zamykanie“, w celu uaktywnienia automatycznego opuszczania i podnoszenia.

4. Naciśnij przełącznik w dół. Szyba w drzwiach musi samoczynnie do oporu przesunąć się w dolne położenie .