Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy bierze olej.


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj po krotkiej jezdzie zauwazyłem w wydechu ze jest mokro i teraz pytanie czy jest to woda czy olej ? w nocy padał deszcz i jak wsiadłem o 6 rano to był caly mokry od deszczu podjechałem do pracy 2km i o 15 wróciłem i zauwazyłem ze nadal jest mokro... Sprawdzałem luz wirnika od turbo i jest niewyczuwalny. wąż od intercoolera jest lekka mgiełka olejowa, w płynie chłodniczym zero oleju płyn czysty, pod korkiem wlewu oleju brak jakiegokolwiek ''masła'' itd moc ma temperature łapie dobrą itd. załączam filmik jaki dym leci przy odpalaniu ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dymek przy odpalaniu to praktycznie standard w każdym PD przy obecnych przebiegach:wink:

I mimo tego że prawdopodobnie znajdzie się ktoś kto powie że trzeba oringi na pompkach wymieniać etc. ja bym na twoim miejscu nic nie ruszał puki innych objawów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Silnik ma zrobione prawie 300tys km. Olej wymieniałem jakieś 2 tyg temu z filtrami na chwile obecną nic nie ubywa na bagnecie a zrobiłem jakieś 500km od wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma obecnie 270tys i od wymiany do wymiany ok 13tys wciąga 0,6 litra, turbo ori nigdy nie czyszczone i brak problemów odpukać:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto mam krótko i jestem trochę chyba przewrażliwiony :P Dowiem się za nie długi czas czy wciąga olej :) Na chwile obecną wymieniłem oleje filtry uszczelke pod zaworami bo troche lała po wymianię ustało i poprzedni helmut nie zauwazył ze sączy się z turbiny wlotu oleju turbiny dokręciłem i jest ok. Błędy wykasowałem i na chwile obecną nic nie ma. Przyjdzie zima i dowiem się czy będzie palił za pierwszym czy nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z czystej ciekawości jaka jest norma zużycia oleju dla PD i zwykłego TDIka??

mój poprzedni AFN nie brał ani grama w AJM troche z bagnetu tylko od zmiany do zmiany schodzi ale jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z czystej ciekawości jaka jest norma zużycia oleju dla PD i zwykłego TDIka??

coś mi się kojarzy że w książce z papierami od auta było napisane 0.5l na 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 1000km dzisiaj rano odpaliłem auto na dosłownie minute i po godzinie sprawdziłem olej a tam 3/4 na bagnecie. Gdy sprawdzałem od razu po wymianie był poziom prawie max do tego zagięcia. Olej przez ponad godzine nie zdążył spłynąć do miski ?

---------- Post dopisany at 11:45 ---------- Poprzedni post napisany at 11:36 ----------

olej nie był rozgrzany wiec jest gesty i ciężej mu spłynąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...