Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stuka maglownica albo wachacz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam następujący problem z moją B5 . Zauważyłem na rondzie że jak skręcam kołami w prawo a później odbijam w lewo słychać stuknięcie z przedniego zawieszenia . Pojechałem na boczną drogę i pokręciłem kierownicą przy prędkości 30 km/h szybko w lewo i w prawo w lewo i w prawo ( kąt skręcenia kierownicy ok 90 stopni ) Przy każdym ruchu słychać mocne pojedyczne stuknięcie . Kiedy samochód stoi nic nie słychać przy ruchach kierownicą . Kiedy wchodzę w zakręt i samochód się mocno przechyla w krytycznym punkcie wychylenia też słychać stuknięcie . Byłem na trzepakach i wykazało że lewy tylny dolny wachacz ma luzy . Co według Was stuka ? Wachacz czy może maglownicą trzeba się zająć ? POMOCY

Opublikowano
Byłem na trzepakach i wykazało że lewy tylny dolny wachacz ma luzy .

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie:jezyk:

Opublikowano
  • Autor

Nawet minimalny luz może spowodować takie dźwięki ? Pytam bo niedługo mam B5 i nie wiem jakie dźwięki wydają poszczególne wachacze jak się zużywają

Opublikowano

jak bys mial luzy na maglu to na postoju przy kręceniu kierą czuł byś stukanie. przynajmniej u mnie tak jest

Opublikowano
  • Autor

U mnie na postoju nic , cisza i spokój :wink: Czyli tylko wachacz jest winny temu stukaniu ?

Opublikowano

takie jest moje zdanie ale niech ocenią to fachowcy:wink:

Opublikowano

Wymien wahacz, bo i tak nadaje sie do wymiany i bedzie wiadomo, czy ustalo czy halas jest nadal

Opublikowano
  • Autor

A jak po wymianie wahacza dalej będzie się tłukło to już tylko maglownica zostaje ?:wink:

Opublikowano

na razie zrób wahacz, gdybanie nic nie pomoże

Opublikowano

U mnie jest tak samo i niestety magiel.

Opublikowano
jak bys mial luzy na maglu to na postoju przy kręceniu kierą czuł byś stukanie. przynajmniej u mnie tak jest

Zawsze na postoju delikatnie bedziesz czuł stukot,zwłaszcza jak nie działa wspomaganie...

Jeżeli ktoś zna auto i wie ze np przez dłuższy czas olewał stuki zwłaszcza z końcówki drążka i samego drążka to po tyłku dostaje wtedy magiel..

Jak magiel jest wybity stuka także na dziurach itp.

Tak jak radzą koledzy zmień wahacz jeżeli stuki nie przestaną niech podniosą auto tak żeby koła wisiały w powietrzu wtedy najłatwiej znaleźć luz w układzie kierowniczym.

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj jeszcze zauważyłem że jak jadę po łuku lub po nierównościach to coś jakby ocierało ( huczało ) z tego samego miejsca co dochodzą stuki . Ocieranie pojawia się mniej więcej przy tych samych manewrach co stukanie , tylko przy wyższych prędkościach od 80 w górę . Maglownica do regeneracji ?

Opublikowano
jak bys mial luzy na maglu to na postoju przy kręceniu kierą czuł byś stukanie. przynajmniej u mnie tak jest

Zawsze na postoju delikatnie bedziesz czuł stukot,zwłaszcza jak nie działa wspomaganie...

Jeżeli ktoś zna auto i wie ze np przez dłuższy czas olewał stuki zwłaszcza z końcówki drążka i samego drążka to po tyłku dostaje wtedy magiel..

Jak magiel jest wybity stuka także na dziurach itp.

Tak jak radzą koledzy zmień wahacz jeżeli stuki nie przestaną niech podniosą auto tak żeby koła wisiały w powietrzu wtedy najłatwiej znaleźć luz w układzie kierowniczym.

no u mnie dopóki magiel byl calkowicie sprawny to na postoju zadnych stuków nie bylo nawet delikatnych przy kreceniu kierą, dopiero od niedawna sie pojawily i wyszlo ze mam luzy na maglu. co prawda jeszcze nie ma tragedii bo przy minimalnym skrecie kierownica kola reaguja na ruch. a wszystkie uszkodzone elementy zawieszenia wymieniam praktycznie od razu po wykryciu usterki

Opublikowano

Regeneracja maglownicy koszt od 600-1000zł w zależności od firmy jaka to wykonuje , dają zazwyczaj gwarancje 2 lata, u mnie też słychać takie "puk" na rondzie jadąc gwałtownie ewentualnie w ostrym zakręcie.Do zawiasu niema się gdzie przyczepić było sprawdzane w kilku firmach i diagnoza się potwierdziła niestety magiel, a dodam że zero wycieku.

Opublikowano

u mnie magiel też suchutki. mechanior stwierdzil zebym oddawal do regeneracji a nie próbowal zniwelowac stuki śrubą bo mogę pogorszyć sprawę

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Wachacz wymieniony , huczenie miało być od łożysk , wszystko wymienione wachacz i łożyska . Nadal huczenie przy skręcaniu w lewo i jeździe po nierównościach nie ustało i stuki przy silnym skręcaniu też pozostały :kwasny: Co może być nadal nie tak ? :facepalm:

---------- Post dopisany 04-11-2012 at 22:21 ---------- Poprzedni post napisany 17-10-2012 at 15:48 ----------

Odświeżam post bo po powrocie z podróży nad morze boję się o moją Audiczkę . Coraz bardziej huczy przy skrętach w lewo już od 60 km/h i zaczęło hałasować przy nawet minimalnym skręcie w lewo :facepalm: Nawet radio nie pomaga , huczy że masakra . Nikt nie ma pomysłu co może być nie tak ?

Opublikowano

Przegub:wink:

Opublikowano
  • Autor

Właśnie wróciłem z serwisu , wieści słabe . Huczenie przy skrętach przegub wewnętrzny lewy ( wymiana całej półosi ) a stukanie przy nagłych skrętach maglownica :facepalm:

Opublikowano

o Jezu:shock3: nie strasz dopiero zaczeło mi coś obcierać z przodu od wczoraj

Opublikowano
  • Autor

Akurat przy silniku ADR i manualu możesz zmienić sam przegub bez konieczności wymiany półosi :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.